Rezultate te kerkimit per termin: +Konventa

Meta: total 1000 / total_found 2128 / time 0.001 / keyword[0] konventa / docs[0] 2128 / hits[0] 3005 /
No Pic available
  • 2017-06-09

Meta gati te sakrifikoje presidentin per postin e kryeministrit

Intervista e Kryetarit të Kuvendit, z. Ilir Meta në emisionin Opinion në TV Klan  (E PLOTË)  Blendi Fevziu: Meta jeni President i zgjedhur i vendit dhe keni dalë në fushatë. A keni shkelur Kushtetutën e vendit? Ilir Meta: Së pari, dy ish-partitë e mëdha, sepse prandaj bëhe

Foto të punëtorëve të vegjël në Amerikën e para 1924-ës
  • 2017-06-01

Foto të punëtorëve të vegjël në Amerikën e para 1924-ës

Fëmijëri e humbur / Disa foto tregojnë një realitet të trishtë të fëmijëve që shfrytëzohen në fabrika, fusha dhe rrugë. Një praktikë që u ndalua më pas nga Lidhja e Kombeve Në fabrika, në fusha, në stalla apo nëpër rrugë: deri në dekadat e para të shekullit të 20-të nuk i

No Pic available
  • 2017-05-08

OKB e quajti okupator, Izraeli propozon largimin e UNESCO-s nga Jerusalemi

Qeveria izraelite ka zhvilluar debat të dielën, duke u zotuar se do të përjashtojë nga vendi OKB-në pas miratimit të një rezolute nga UNESCO, e cila e quante Izraelin si okupues të Jerusalemit. Propozimi është bërë nga Ministria e Kulturës, por nga ana tjetër, Izraeli ka nënshkruar

No Pic available
  • 2017-05-03

Mblidhet sot Konventa Kombëtare e LSI për zgjedhjen e kreut të ri

Lëvizja Socialiste për Integrim do të mbledhë sot në orën 16:30 Konventën Kombëtare, ku pritet të zgjidhet kryetari i ri i kësaj force politike pas zgjedhjes së Ilir Metës President i Republikës. Aktiviteti zhvillohet tek Pallati i Sportit Asllan Rusi.  Konventa pritet të shqyrtoj

No Pic available
  • 2017-05-03

Petrit Vasili zgjidhet kryetari i ri i LSI, Monika Kryemadhi zv/kryetare

Ilir Meta nga sot nuk do të jetë më kryetari i LSI, pas 13 vitesh drejtim të kësaj force politike.  Konventa e Kombëtare e LSI ka zgjidhur kryetar të saj, Petrit Vasilin dhe zv/kryetare të kësaj force politike  Monika Kryemadhin. Ndryshimet në drejtimin e LSI u bënë pas zgjedhj

No Pic available
  • 2017-05-03

Vasili zgjidhet kreu i ri i LSI, Monika Kryemadhi zv/kryetare

Konventa e Kombëtare e LSI ka zgjidhur kryetar të saj, Petrit Vasilin dhe zv/kryetare të kësaj force politike Monika Kryemadhin. Këto ndryshime erdhën pas emërimi të Ilir Metës në  krye të Presidencës. LSI drejtohej nga Meta prej më shumë se 13 vjetësh dhe tashme ajo do të drejtohet

No Pic available
  • 2017-05-01

Petrit Vasili dhe Monika Kryemadhi, dyshja që do drejtojë LSI

Në mbledhjen e Këshillit Drejtues Kombëtar, sot Ilir Meta dorëzoi funksionet drejtuese në parti. Bashkë me postin e kryetarit, dorëzoi edhe teserën që e mbante prej krijimit të partisë. KDK ka vendosur që javën e ardhshme të mblidhet Konventa Kombëtare për të zgjedhur kryetarin e ri