Rezultate te kerkimit per termin: +Konventa

Meta: total 1000 / total_found 1820 / time 0.002 / keyword[0] konventa / docs[0] 1820 / hits[0] 2606 /
Nisin aktivitetet për shënimin e Ditës ndërkombëtare për persona të zhdukur
  • 2015-08-27

Nisin aktivitetet për shënimin e Ditës ndërkombëtare për persona të zhdukur

Në prag të 30 gushtit, Ditës ndërkombëtare për persona të zhdukur, përfaqësues të Komisionit qeveritar për persona të zhdukur dhe shoqatave familjare, kanë nisur që nga dita e enjte me disa aktivitete për shënimin e kësaj dite. Kryetari i këtij komisioni, Prenk Gjetaj, në një ko

Acarimi për Kishën e Dhërmiut, Shqipëria i përgjigjet Greqisë
  • 2015-08-25

Acarimi për Kishën e Dhërmiut, Shqipëria i përgjigjet Greqisë

Kryeministri Edi Rama, pas reagimeve zyrtare të palës greke mban qëndrim të prerë dhe të qartë në lidhje me çështjen e kishës së Shën Thanasit në Dhërmi. Dhjetëra banorë në Dhërmi u grumbulluan për të mbrojtur kishën pas përhapjes së lajmit se po vinin nga Tirana inspektorë

Thaçi krenohet me përballjen e tij me Daçiqin në OKB
  • 2015-08-23

Thaçi krenohet me përballjen e tij me Daçiqin në OKB

Ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Hashim Thaçi, ka postuar në profilin e tij në Facebook, fjalën që ka mbajtur në Këshillin e Sigurimit të OKB-së, me tone krenarie. "Dje pata një përballje në emër të Kosovës në Këshillin e Sigurimit të OKB. Në një paraqitje që u raportu

Kisha e Shen Thanasit MPJ Qendrimi i Greqise nderhyrje ne rendin e brendshem civil
  • 2015-08-22

Kisha e Shen Thanasit MPJ Qendrimi i Greqise nderhyrje ne rendin e brendshem civil

Transmetuar me 22082015 - 1407 Glevin Dervishi PUBLICITET Tirane 22 gusht 2015 NOAal- Ministria e Puneve te Jashtme reagon lidhur me deklaraten e zedhenesit te MPJ greke mbi incidentin e ndodhur ne terrenin e kishes se Shen Tha

Qeveria miraton projektligj që avancon fushën e mjekësisë ligjore
  • 2015-08-21

Qeveria miraton projektligj që avancon fushën e mjekësisë ligjore

Qeveria e Kosovës ka miratuar, të premten, Projektligjin për mjekësinë ligjore. Gjatë mbledhjes u tha se me miratimin e këtij projektligji do të arrihen avancimi i fushës së mjekësisë ligjore në Kosovë, rritja e efikasitetit dhe efektivitet sa i përket autopsive dhe ekzaminimeve mjek

Qeveria e Kosovës miraton projektligjin për persona me nevoja të veçanta
  • 2015-08-21

Qeveria e Kosovës miraton projektligjin për persona me nevoja të veçanta

Qeveria e Republikës së Kosovës, nën udhëheqjen e kryeministrit Isa Mustafa, mbajti mbledhjen e rregullt, të 45-tën me radhë. Pika e parë që u aprovua ishte Projektligji për Statusin dhe të drejtat e personave Paraplegjik dhe Tetraplegjik.

U mbajt mbledhja e 45-të e Qeverisë së Kosovës
  • 2015-08-21

U mbajt mbledhja e 45-të e Qeverisë së Kosovës

Prishtinë, 21 gusht 2015 Qeveria e Republikës së Kosovës, nën udhëheqjen e kryeministrit Isa Mustafa, mbajti mbledhjen e rregullt, të 45-tën me radhë. Pika e parë që u aprovua ishte Projektligji për Statusin dhe të drejtat e personave Paraplegjik dhe Tetraplegjik. Me këtë Projektlig