Rezultate te kerkimit per termin: +Konviktet

Meta: total 585 / total_found 585 / time 0.000 / keyword[0] konviktet / docs[0] 585 / hits[0] 727 /
Konviktet/ Veliaj: Ndërhyjmë dhe te UBT! Rama zotohet: Kampusi në QS, brenda mandatit!
  • 2019-04-11

Konviktet/ Veliaj: Ndërhyjmë dhe te UBT! Rama zotohet: Kampusi në QS, brenda mandatit!

Menjëherë pas rikonstruksionit të konvikteve në qytetin Studenti, Bashkia e Tiranës do të nisë punën për rehabilitimin e godinave edhe në Universitetin Bujqësor, të cilat tashmë janë të zaptuara apo të degraduara tërësisht. Gjatë inspektimit me kryeministrin Edi Rama në godinat 2

Veliaj zbulon skandalin: Në kampusin e Universitetit Bujqësor ka motel me orë!
  • 2019-04-11

Veliaj zbulon skandalin: Në kampusin e Universitetit Bujqësor ka motel me orë!

Kryetari i Bashkisës së Tiranës Erion Veliaj gjatë vizitës me kryeministrin Edi Rama në konviktet e Qytetit Studenti, e ka përqendruar fjalën e tij te rektori i UBT-së, Bahri Musabelliu, i cili është një nga kundërshtarët e ndërtimit të shkollës Nënë Tereza në ish-fidanishten e B

Është pallatexhi, sa ti vijë prokuroria, kryebashkiaku i Kavajës-Ramës: Ke frikë!
  • 2019-03-31

Është pallatexhi, sa ti vijë prokuroria, kryebashkiaku i Kavajës-Ramës: Ke frikë!

Kryeministri Edi Rama thumboi sot nga Kavaja, kryebashkiakun e këtij qyteti Isa Sakja duke e cilësuar një pallatexhi, pasi sipas tij nuk ndërton në shërbim të qytetarëve por pallate në rërë, referuar këtu bregdetit. Shefi i qeverisë e sulmoi Sakjan nga shkolla profesionale, ku investimi

Kavajë/ Rama thumbon Isa Sakjan: Sbën konvikte, është pallatexhi!
  • 2019-03-31

Kavajë/ Rama thumbon Isa Sakjan: Sbën konvikte, është pallatexhi!

Opozita e ka deklaruar me bindje se nuk do të hyjë në zgjedhjet lokale të qershorit me Edi Ramën kryeministër dhe ka nisur përgatitjet për zgjedhje të parakohshme, ndërsa PS po tregon se është angazhuar maksimalisht për të fituar në çdo bashki. Dhe Ramës duket se nuk i ka dalë inat

Rama sulmon pedagogët: Unë nuk vras, maksimumi
  • 2019-02-02

Rama sulmon pedagogët: Unë nuk vras, maksimumi

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një bashkëbisedim me studentët në sallën e re te Konviktet e Mjekësisë. Në fjalën e mbajtur, Rama nuk ka hedhur akuza në drejtim të pedagogëve, të cilët vendosën të solidarizohen me studentët, duke nisur grevën. Sipas Ramës, ata nuk kanë hallin

Veliaj: Po përmbushim pjesën tonë të Paktit për Universitetet
  • 2019-02-02

Veliaj: Po përmbushim pjesën tonë të Paktit për Universitetet

Studentët e mjekësisë që jetojnë në godinën nr.1 në qendrën rezidenciale në rrugën Dibrës kanë tashmë ambiente më të mira higjenosanitare si dhe një sallë leximi moderne. Bashkia e Tiranës ka vijuar punimet për rikonstruksionin e plotë të Godinës Nr. 1, ku fillimisht është

Nis puna për rikonstruksionin e dy godinave në Qytet Studenti
  • 2019-01-31

Nis puna për rikonstruksionin e dy godinave në Qytet Studenti

Dy godina të tjera konviktesh në Qytetin Studenti po i nënshtrohen rikonstruksionit të plotë, për kushte më të mira jetese dhe studimi për studentët. Pas konvikteve 5, 6, 20 dhe 21, Bashkia e Tiranës ka nisur punën edhe për rikonstruksionin e godinave 27 dhe 28. Kryebashkiaku i Tiranës