Rezultate te kerkimit per termin: +Koordinatori

Meta: total 1000 / total_found 1978 / time 0.015 / keyword[0] koordinatori / docs[0] 1978 / hits[0] 2352 /
No Pic available
  • 2019-03-19

Sulmi me armë në Holandë, arrestohet autori. Tanis ka luftuar në Çeçeni

Një person u arrestua pas të shtënave në një tramvaj në qytetin Utreht të Holandës, ku mbetën të vrarë tre vetë, bëri të ditur policia. Pesë të tjerë u plagosën në incident, i cili, sipas autoriteteve, duket se është sulm terrorist. Policia arrestoi Gokmen Tanisin, shtetas turk,

Britani e Madhe, shqiptarët ngrenë flamurin kuqezi edhe në Londër
  • 2018-11-29

Britani e Madhe, shqiptarët ngrenë flamurin kuqezi edhe në Londër

Festimet më të mëdha të shqiptarëve në Britani janë organizuar në Londër, ku edhe jeton pjesa dërrmuese e shqiptarëve, ndërkohë që rritet nga viti në vit numri i bashkive të kryeqytetit që ngrenë flamurin kombëtar me rastin e festave. Por, ndryshe nga vitet e tjera, këtë vit Am

Do ti marr frymën planetit, Trump-i i Brazilit do shkatërrojë Amazonën
  • 2018-10-31

Do ti marr frymën planetit, Trump-i i Brazilit do shkatërrojë Amazonën

Jair Bolsonaro, kandidati presidencial i ekstremit të djathtë në Brazil, i cilësuar shpesh si Trump i Tropikut, arriti të fitojë zgjedhjet e zhvilluara të dielën duke marrë kështu në dorë frerët e vendit. “Brazilianët janë të lodhur nga korrupsioni, nga dhuna në rritje, nga nj

Fiks Fare/ Eshtrat dalin në sipërfaqe, banorët i groposin vetë
  • 2018-09-15

Fiks Fare/ Eshtrat dalin në sipërfaqe, banorët i groposin vetë

Pas një denoncimi në redaksinë e emisionit Fiks Fare se në varrezat fshatit Biçukas të Divjakës eshtrat e të vdekurve kishin dal në sipërfaqe, grupi i xhirimit të emisionit investigativ udhëtoi drejt fshatit për të parë situatën nga afër. Fshatarët e zonës dërguan në redaksinë

Shishtavec, rruga e shkatërruar bllokon 14 mijë banorë
  • 2018-08-08

Shishtavec, rruga e shkatërruar bllokon 14 mijë banorë

Segmenti prej 27 kilometrash që lidh Shishtavecin me Kukësin nuk është përfshirë në tenderin për mirëmbajtje dimërore. Koordinatori i Përgjithshëm i Institucionit të Prefektit, thotë, se tenderimi dhe shpallja e fituesit për mirëmbajtjen e rrugës është bërë vetëm për segmentin

No Pic available
  • 2018-04-02

Çokollata, mund të jetë e shëndetshme. Ja për çfarë ndihmon!

Një përmbledhje e botimeve shkencore mbi kakaon, ka konfirmuar efektet e saj pozitive në sistemin kardiovaskular, njohëse dhe imunitare. Vetëm disa gram janë të mjaftueshme. Pashkët nuk do të ishin Pashkët pa një vezë të bukur me çokollatë për ta thyer e për të shuar habinë. Lajm

Ruçi: Bashkëpunim me UNICEF në mbështetje të reformave integruese
  • 2018-03-03

Ruçi: Bashkëpunim me UNICEF në mbështetje të reformave integruese

Në vijim të vizitës së tij në Gjenevë të Zvicrës, Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Gramoz Ruçi u prit në një takim nga Afshan Khan, Drejtoreshë rajonale për Evropën dhe Azinë Qendrore në UNICEF. Në këtë takim Ruçi shoqërohej nga Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë So