Rezultate te kerkimit per termin: +Koordinimit +Ndrkombtar

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.584Z

ILECU, Shqipëria shembull në luftën kundër krimit

Shqipria bhet vendi i par prfituesi i projektit ILEKU, Njsia e Koordinimit Ndrkombtar pr Zbatimin e Ligjit. Ky projekt, i financuar nga Komisioni Europian pr zhvillimin organizativ n institucionet e Policis dhe Drejtsis n Europn Juglindore, implementohet nga Zyra e Krimeve Federale t Austris dhe ngr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.555Z

Programi ART GOLD 2 i PNUD-it, projekt pilot në Shkodër e Vlorë

Programi i PNUD-it, ART GOLD 2, n bashkpunim me Ministrin e Arsimit dhe Shkencs dhe programin Universitas t UNOPS-it mbshtet krijimin e dy Laboratorve pr Zhvillimin Njerzor dhe Bashkpunimin Ndrkombtar n Shkodr dhe Vlor, pr t mirpritur student dhe zyrtar t administrats t cilt do t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.345Z

MSH lanson planin strategjik pr Hiv/Aids

Ministria e Shndetsis e Republiks s Kosovs, n bashkpunim me Ekipin e Agjencive t Kombeve t Bashkuara n Kosov publikoi sot Planin Strategjik t Kosovs pr HIV/AIDS 2009-2013, i cili u b i mundur fal prkushtimit t profesionistve vendor dhe bashkpunimit t ngusht ndr-institucional t mbshtetur nga UNKT.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:28.246Z

Pakistan, paralajmërohen përmbytje të reja

Ndrsa miliona vet vazhdojn t jetojn n mshir t fatit N Pakistan shtnj paralajmrim i ri ndrsa prmbytjet po vazhdojn t prfshijn toka n provincn jugore t Sindit. Ujrat n rritje kan detyruar dhjetra mij njerz t largohen nga shtpit duke shtuar numrin e miliona t tjerve q kan nevoj pr ndihm. N veri, prmbyt

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama