Rezultate te kerkimit per termin: +Kopshti +Zoologjik

Meta: total 308 / total_found 308 / time 0.015 / keyword[0] kopshti / docs[0] 1978 / hits[0] 2892 / keyword[1] zoologjik / docs[1] 1046 / hits[1] 1801 /
No Pic available
  • 2019-03-30

Karta e Studentit/ Veliaj: Tirana e ka gati! Ja 40 shërbimet që ofrohen

Bashkia e Tiranës do të jetë e para në rang vendi që do të ketë gati kartën e studentit. I pranishëm në konferencën Studime akademike mbi sjelljen njerëzore, edukim dhe shkenca sociale të Universitetit Mesdhetar, Veliaj dha lajmin e mirë se javën e ardhshme do të bëhet prezantimi i

Presidenti futet në rol, pret banorët e Astirit: Të anulohet projekti i Unazës!
  • 2019-02-03

Presidenti futet në rol, pret banorët e Astirit: Të anulohet projekti i Unazës!

Aktualisht punimet për Unazën e Madhe të Tiranës kanë ngelur në vend numëro në zonën e Astirit, aty ku dhjetëra banorë vijojnë prej mëse 3 muajsh të protestojnë çdo ditë kundër shembjes së banesave të tyre nga ARRSH që pretendon se ato ndodhen në gjurmën e projektit. E teksa p

Veliaj: Ja 40 shërbimet që ofrojmë për studentët
  • 2019-01-31

Veliaj: Ja 40 shërbimet që ofrojmë për studentët

Në mbledhjen e sotme të Këshillit Bashkiak, kryebashkiaku Erion Veliaj sqaroi edhe çështjen e kartës së studentëve, ku theksoi se ato aktualisht janë tagër i universiteteve dhe çdo universitet duhet të emetojë kartën e vetë. Veliaj theksoi se karta e studentit ka qenë një kërkesë

No Pic available
  • 2018-12-28

 The Independent guidë për Tiranën: Qyteti që po ndryshon

Një tjetër media prestigjioze ndërkombëtare, kësaj here britanikja The Independent i ka kushtuar Tiranës një reportazh të gjatë, si një ftesë për gjithë lexuesit e saj për ta vizituar atë. Përmes një guide të shoqëruar me foto nga pikat më tërheqëse të kryeqytetit shqiptar, Th

Sekretet e El Chapos, nga të dashurat tek avionë privatë
  • 2018-12-01

Sekretet e El Chapos, nga të dashurat tek avionë privatë

Tre avionë privatë, një kopsht zoologjik me kafshë të egra dhe trajtime kundër plakjes në Zvicër. I pandehuri Miguel Angel Martinez, një dëshmitar kyç në gjyqin kundër trafikantit meksikan të drogës, tregoi jetën luksoze të baronit të drogës para arrestimit. Dëshmitari Para se t

Sekretet e El Chapos, nga të dashurat tek avionët privatë
  • 2018-12-01

Sekretet e El Chapos, nga të dashurat tek avionët privatë

Tre avionë privatë, një kopsht zoologjik me kafshë të egra dhe trajtime kundër plakjes në Zvicër. I pandehuri Miguel Angel Martinez, një dëshmitar kyç në gjyqin kundër trafikantit meksikan të drogës, tregoi jetën luksoze të baronit të drogës para arrestimit. Dëshmitari Para se t

Veliaj: Përfitoni nga amnistia, regjistroni vendbanimin në njësinë ku banoni realisht
  • 2018-11-14

Veliaj: Përfitoni nga amnistia, regjistroni vendbanimin në njësinë ku banoni realisht

Banorët e lagjes që përfshin zonën jugore të Tiranës, Selitën, Kodrën e Diellit apo edhe Liqenin e Thatë, nuk u duhet të udhëtojnë më drejt Farkës apo Njësisë 5 për të pritur në radhët e gjata për të marrë një shërbim. Tani shërbimet mund ti marrin shumë më afër, në zy