Rezultate te kerkimit per termin: +Kopshtin +Zoologjik

Meta: total 383 / total_found 383 / time 0.000 / keyword[0] kopshtin / docs[0] 2241 / hits[0] 2768 / keyword[1] zoologjik / docs[1] 1046 / hits[1] 1801 /
Veliaj kandidat për Tiranën: Ja tre prioritetet e mandatit të dytë
  • 2019-03-26

Veliaj kandidat për Tiranën: Ja tre prioritetet e mandatit të dytë

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj zbuloi tre nga prioritetet e tij kryesore të mandatit të dytë. Ato kanë të bëjnë me kthimin e Piramidës në një qendër multifunksionale për të rinjtë, ndërtimin e një bashkie të re në zonën e Bulevardit të Ri, si ndërtimi i Kopshtit

No Pic available
  • 2018-10-23

Turi i dëgjesave në Njësinë 5, Veliaj: Tirana, qyteti i sigurt

Vijon turi i dëgjesave për buxhetin në Njësinë 5, Veliaj: Vendimi për të ndaluar llotot dhe kazinotë meriton bekimin tonë; Transformuam Njësinë 5, Tirana qyteti më i sigurtë Tre vite më parë as mund të mendohej që jo vetëm Njësia 5, por edhe e gjithë Tirana, të kishte një Park

Shpërngulje nga ferri, kafshët e Safari Park në Fier do të vijnë në Tiranë
  • 2018-10-20

Shpërngulje nga ferri, kafshët e Safari Park në Fier do të vijnë në Tiranë

Reportazhi i prestigjiozes britanike Daily Mail për kopshtin zoologjik të ferrit në Fier, ku një luan lëngonte me syrin e infektuar dhe një ujk thatanik vuante për ushqim, ka shtyrë Ministrinë e Mjedisit të hidhet në veprim për ti dhënë zgjidhje situatës. Kështu, pas inspektimit, të

No Pic available
  • 2018-10-13

Vitin tjetër nis ndërtimi i Kopshtit të Ri Zoologjik dhe atij Botanik

Veliaj: Do të jetë 4 herë më i madh dhe nga më të bukurit në rajon; në nëntor nisim fushatën e mbjelljeve Fëmijët e Tiranës do të kenë një nga Kopshtet Zoologjike më të bukura në rajon. Vitin e ardhshëm Bashkia e Tiranës do të nisë ndërtimin e Kopshtit të Ri Zoologjik dhe at

Italia shpëton tre arinj shqiptarë, i strehon në parkun e Romës
  • 2018-05-25

Italia shpëton tre arinj shqiptarë, i strehon në parkun e Romës

Gianni, Sam dhe Mary u shpëtuan dhe tashmë ndodhen në shtëpinë e re të tyre, Bioparco, në Romë të Italisë. Bëhet fjalë për tre arinj të murrmë, të cilët nëse do të rrinin në Shqipëri, do të kishin një jetë gjithë keqtrajtime dhe shfrytëzime. Është kjo ajo që thonë media

No Pic available
  • 2018-05-20

Ku zgjodhi familja e ambasadorit Lu të kalojë fundjavën (Foto)

#td_uid_1_5b01d1c5e1dfb .td-doubleSlider-2 .td-item1 { background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2018/05/32837784_876618639192997_2772070960554049536_n-80x60.jpg) 0 0 no-repeat;

Dita e Verës, axhenda e aktiviteteve festive në Tiranë
  • 2018-03-14

Dita e Verës, axhenda e aktiviteteve festive në Tiranë

Tirana është bërë gati për të festuar Ditën e Verës. Në kryeqytet do të organizohen një sërë aktivitetesh festive nga Bashkia, të cilat nisin që herët dhe mbarojnë në mbrëmje vonë. PROGRAMI DITA E VERËS Ora 09:00   Muzikë me DJ tek Liqeni Artificial (hyrja e digës). Ora 10: