Rezultate te kerkimit per termin: +Kopshtit +Zoologjik

Meta: total 452 / total_found 452 / time 0.000 / keyword[0] kopshtit / docs[0] 1980 / hits[0] 2917 / keyword[1] zoologjik / docs[1] 1046 / hits[1] 1801 /
Veliaj kandidat për Tiranën: Ja tre prioritetet e mandatit të dytë
  • 2019-03-26

Veliaj kandidat për Tiranën: Ja tre prioritetet e mandatit të dytë

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj zbuloi tre nga prioritetet e tij kryesore të mandatit të dytë. Ato kanë të bëjnë me kthimin e Piramidës në një qendër multifunksionale për të rinjtë, ndërtimin e një bashkie të re në zonën e Bulevardit të Ri, si ndërtimi i Kopshtit

No Pic available
  • 2018-12-19

Nga muzika te aventurat e Çufos, surprizat për të vegjlit sot në Tiranë

Të vegjlit e kryeqytetit do të kenë mundësi sot që të njihen me personazhet më të dashura të përrallave ndërkohë që nuk do të mungojë edhe muzika për ta. Me moton “Eja Luaj në Parkun Tënd”, sot në orën 10:30 në Zoo Park, shkrimtari shumë i dashur për fëmijë, Gaq

Merr fund makthi, kafshët e Safari Park transferohen në Tiranë (FOTO)
  • 2018-10-28

Merr fund makthi, kafshët e Safari Park transferohen në Tiranë (FOTO)

Ashtu siç edhe ishte paralajmëruar nga Ministria e Mjedisit, kafshët e Safari Park në Fier, të cilave Daily Mail u kushtoi një reportazh për shkak të keqtrajtimit që pësonin në kafazet e quajtur ferri prej gazetarëve anglezë, janë transferuar sot në Tiranë. Por, hapja e dyerve të ko

No Pic available
  • 2018-10-23

Turi i dëgjesave në Njësinë 5, Veliaj: Tirana, qyteti i sigurt

Vijon turi i dëgjesave për buxhetin në Njësinë 5, Veliaj: Vendimi për të ndaluar llotot dhe kazinotë meriton bekimin tonë; Transformuam Njësinë 5, Tirana qyteti më i sigurtë Tre vite më parë as mund të mendohej që jo vetëm Njësia 5, por edhe e gjithë Tirana, të kishte një Park

Shpërngulje nga ferri, kafshët e Safari Park në Fier do të vijnë në Tiranë
  • 2018-10-20

Shpërngulje nga ferri, kafshët e Safari Park në Fier do të vijnë në Tiranë

Reportazhi i prestigjiozes britanike Daily Mail për kopshtin zoologjik të ferrit në Fier, ku një luan lëngonte me syrin e infektuar dhe një ujk thatanik vuante për ushqim, ka shtyrë Ministrinë e Mjedisit të hidhet në veprim për ti dhënë zgjidhje situatës. Kështu, pas inspektimit, të

U denoncua nga Daily Mail, shpëtohet luani i kopshtit zoologjik të ferrit
  • 2018-10-17

U denoncua nga Daily Mail, shpëtohet luani i kopshtit zoologjik të ferrit

Pas denoncimit në median britanike Daily Mail, policia e shtetit është mobilizuar për të shpëtuar kafshët e kopshtit zoologjik privat në Fier. Luani me sy të nxirë bëri xhiron e botës me fotot e shkrepura nga reporterët e Daily Mail, të cilët e quajtën Kopshti zoologjik i Ferrit. N

No Pic available
  • 2018-10-13

Vitin tjetër nis ndërtimi i Kopshtit të Ri Zoologjik dhe atij Botanik

Veliaj: Do të jetë 4 herë më i madh dhe nga më të bukurit në rajon; në nëntor nisim fushatën e mbjelljeve Fëmijët e Tiranës do të kenë një nga Kopshtet Zoologjike më të bukura në rajon. Vitin e ardhshëm Bashkia e Tiranës do të nisë ndërtimin e Kopshtit të Ri Zoologjik dhe at