Rezultate te kerkimit per termin: +Kopshtit +Zoologjik

Total: 445
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:41.977Z

“Rrënojat” e kopshtit zoologjik

Parku kombëtar zoologjik në Tiranë duket se e ka humbur funksionin e tij kryesor, të shuajë kuriozitetin e njerëzve mbi kafshët. Tashmë ky institucion, më shumë shërben si vend për t’u çlodhur dhe argëtuar në hapësirën e tij të gjelbër sesa për të parë. Sipas drejtuesve të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.803Z

Veliaj: Në fillim të 2018 nis rehabilitimi i Kopshtit Zoologjik

Deri pak javë më parë, lagjja në krah të Kopshtit Zoologjik ishte pjesë e Tiranës si zonë, por zor se mund të quhej qytet nga mungesa e madhe e infrastrukturës urbane. Ujërat e bardha që qarkullonin në gjendje të lirë, pluhuri në verë dhe balta në dimër, ishin shoqëruesit e përh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:33.155Z

Tragjedia e kopshtit zoologjik si shtyse per nje zotim

Transmetuar me 25032015 - 2200 Me vjen shume keq per rrenimin deri ne nje shfaqje tragjike te shtepise se kafsheve te Tiranes dhe besomeni do te jem personalisht i angazhuar qe cka ndodhi te kthehet jo vetem ne mesim po ne nje zotim te mbajtur te mandatit t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:48.859Z

Erion Veliaj nis rregullimin e Kopshtit Zoologjik

E ka nisur me vrull punën e tij në krye të Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj. Pas rregullimit të Sahatit ditën e djeshme ai ka ftuar në Tiranë një arkitekt të huaj për ndërtimin e Kopshtit Zoologjik. "I lumtur që mikprita sot në Bashki një nga arkitektët më të mirë për ndërtim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.465Z

Vitin tjetër nis ndërtimi i Kopshtit të Ri Zoologjik dhe atij Botanik

Veliaj: Do të jetë 4 herë më i madh dhe nga më të bukurit në rajon; në nëntor nisim fushatën e mbjelljeve Fëmijët e Tiranës do të kenë një nga Kopshtet Zoologjike më të bukura në rajon. Vitin e ardhshëm Bashkia e Tiranës do të nisë ndërtimin e Kopshtit të Ri Zoologjik dhe at

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.277Z

Pinguinët gay, prindërit më të mirë të kopshtit zoologjik

Jump dhe Kermit janë një çift homoseksual pinguinësh që janë nderuar si prindërit më të mirë në kopshtin zoologjik Kent. Ata kanë adoptuar një zog pule, që ishte braktisur prej të ëmës e cila u largua për të gjetur ushqim. Dy pinguinët u çiftëzuan në vitin 2012, duke lënë pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:33.172Z

Kopshti zoologjik Bashkia Rama kryetar i kopshtit te krimit nuk investoi asnje lek

Transmetuar me 26032015 - 1450 Tirane 26 mars 2015 NOAal- Bashkia e Tiranes ka reaguar ndaj qendrimit te Kryeministrit Edi Rama i cili deklaroi se kopshti zoologjik do te rilinde brenda vitit 2016br br Bashkia e Tiranes thote se Kryetari i kopshtit te kri

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama