Rezultate te kerkimit per termin: +Kora

Meta: total 222 / total_found 222 / time 0.000 / keyword[0] kora / docs[0] 222 / hits[0] 581 /
Memaliaj, qyteti i bixhozit; 1 në 3 meshkuj në lloto
  • 2018-04-19

Memaliaj, qyteti i bixhozit; 1 në 3 meshkuj në lloto

Në të gjitha qytezat e vogla të Jugut të vendit pikat e llotove, basteve sportive dhe lojërave të fatit janë duke u shtuar me shpejtësi gjatë të paktën 2 viteve të fundit. Kategoritë e moshave që i frekuentojnë nisin që prej nxënësve të shkollave, të papunët e deri tek pensionis

Shpërndahen sot 120 banesa për familje të pastreha, ja lista e përfituesve
  • 2018-01-31

Shpërndahen sot 120 banesa për familje të pastreha, ja lista e përfituesve

Problemi i strehimit për rreth 120 familje në nevojë, të prekura kryesisht nga zbatimi i projektit të rehabilitimit të Lumit Tirana dhe familje të tjera të komunitet rom do të marrë zgjidhje. Këshilli Bashkiak do të miratojë sot projektvendimin për dhënien në huamarrje pa pagesë të

No Pic available
  • 2017-07-27

LISTA/ Dalin emrat, ja kush janë 977 fituesit e kredive të buta në Tiranë

TIRANE-Komisioni i Strehimit pranë Bashkisë së Tiranës ka caktuar më në fund emrat e familjarëve që përfitojnë kredi të butë. Bëhet fjalë për 977 banorë të Tiranës, të cilët kanë plotësuar të gjitha kushtet për tu përzgjedhur nga lista me 2257 aplikantë. Por në rel

No Pic available
  • 2017-05-06

Çmenden akademikët serbë: Teoria e Darwin sështë dëshmuar shkencërisht

Akademikët serbë kanë dorëzuar në Ministrinë e Arsimit peticionin e firmosur kundër ligjërimit të teorisë së evolucionit të Charles Darwin në shkollat e Serbisë. Sipas akadmikëve firmëtarë të këtij peticioni, teoria e evolucionit nuk është dëshmuar dhe është në kundërshtim

No Pic available
  • 2017-02-20

Dr. Ekaterina Ivashku, rumunia që memaliotët e deshën si nënën dhe motrën e tyre!

Nga Edmond Ismailati Motoja e njerëzve të thjeshtë, është po aq e heshtur dhe hyjnore, saqë ata asnjëherë nuk kanë punuar, sakrifikuar apo dhuruar gjithçka nga jeta e tyre, për t’u përjetësuar. Një ndër këta është edhe bija e Memaliajt dr. Ekaterina Ivashku. Ekaterina Ivashk

Shuplaka e Donald Lu për Bashën e Berishën: Për shkak të frikës, sajojnë histori dhe thonë gënjeshtra për Vlahutin e EURALIUS
  • 2016-12-05

Shuplaka e Donald Lu për Bashën e Berishën: Për shkak të frikës, sajojnë histori dhe thonë gënjeshtra për Vlahutin e EURALIUS

Ambasadori amerikan në Tiranë, Donald Lu, iu ka dhënë një shuplakë të fortë Lulzim Bashës e Sali Berishës, të cilët për disa ditë me radhë sulmuar ambasadoren e BE-së, Romana Vlahutin dhe misionin EURALIUS, me justifikimin se kishin përkthyer ligjin e Vetting-ut me qëllim gabim

Të dish të fotografosh shqiptarët
  • 2016-11-01

Të dish të fotografosh shqiptarët

Mbi librin e britanikut Alan Andoni, Shqiptarët para pasqyrës Arta MARKU Ëndrra e shumë shqiptarëve është të vizitojnë dhe të jetojnë në Londër. Nuk është e pazakontë të dëgjosh njerëz që nuk kanë qenë kurrë në Londër dhe të thonë E dua Londrën!. Ndodh kështu sepse për