Rezultate te kerkimit per termin: +Kors

Total: 149
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.197Z

Qytetarët kundër projektit për shkatërrimin e qendrës

Prezantimi i masterplanit t qendrs s Kors, nga ana e studios gjermane sht shoqruar me debate nga ana e qytetarve. Banor t Kors kan krkuar nga studioja gjermane arsyet e ndryshimit t variantit fillestar t masterplanit, duke ngushtuar hapsirat publike dhe ato t gjelbra. Sipas qytetarve, ndryshimet e b

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.195Z

Korçë, mbyllen konsultimet për masterplanin e qendrës së qytetit

Projekti Prfaqsuesi i “Bollsen dhe Uillson” pranon ndryshimet: I kemin marrveshje me bashkin Diskutimi i fundit publik i masterplanit pr qendrn e qytetit t Kors ka ngjallur debate t shumta mes prfaqsuesve t projektit, specialistve dhe grupeve t interesit. Projekti u prezantua dje n sall

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.349Z

Arrestohet hajduti i fiksuar pas Mercedes-ëve

Kor Policia e Kors arrestoi dje nj t ri, i cili vidhte vetura kryesisht t marks “Mercedes Benz”. I riu ka rn n duart e policis pas denoncimeve q kishin ardhur n polici pr vjedhjen e makinave. Operacioni i koduar "Mercedes", q sht zhvilluar n ort e para t s mrkurs, sht finalizuar me arre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.194Z

Kapen në Korçë 160 kilogramë lëndë narkotike

Blut e Kors kan sekuestruar nj ngarkes t konsiderueshme me lnd narkotike prej 160 kg n Dogann e Kapshtics, e cila kishte si destinacion shtetin grek. Droga e tipit hashash u zbulua n nj furgon me targa t Elbasanit EL 3471 C. Agjentt e antidrogs t qytetit t Kors, pasi kan bllokuar lndn narkotike kan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:43.138Z

Miranda Kerr ne Shangai

Miranda Kerr ishte  e ftuara speciale në  sfilatën e stilistit Michael Kors, që u zhvillua në Shangai. Miranda mbante veshur stilimet e mrekullueshme të Kors, një fustan të gjatë ngjyrë Pink, varëse dhe byrzylykë ngjyrë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.556Z

Korçë, KRRT nuk miraton masterplanin për qendrën

Projekti N mbledhje u diskutuan tri variante, por nuk u votua Shtyhet miratimi i projektit t masterplanit pr qendrn e qytetit t Kors. KRRT-ja e bashkis s qytetit, n mbledhjen e saj t radhs ka shtyr aprovimin e tij. Nj diskutim i gjat dhe me debate t shumta sht zhvilluar dje mes antarve t KRRT-s s K

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.426Z

Punonjësit e rremë të Ministrisë së Financave gjobisnin lokalet

Inspektort e rrem shkonin nga Tirana n Kor e Pogradec pr t “drejtn e autorit” n muzik Prezantoheshin si punonjs t Ministris s Financave, prangosen pr vjedhje me an t mashtrimit dhe prvetsim t titullit apo detyrs shtetrore. Burime policore than pr gazetn se 3 persona jan arrestuar n flag

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama