Rezultate te kerkimit per termin: +Koralet

Meta: total 55 / total_found 55 / time 0.000 / keyword[0] koralet / docs[0] 55 / hits[0] 62 /
No Pic available
  • 2016-11-16

Adoleshentët filmojnë krijesën nga një planet tjetër

Një krijesë misterioze është filmuar duke u larë në një plazh, ndërsa filmimi u bë nga një kalimtar i rastit, i cili pretendon se ishte një krijesë e huaj. Tre adoleshentë ishin duke ecur përgjatë një bankine në juglindje të Queensland, kur dalluan një kafshë të çuditshme shum

No Pic available
  • 2016-07-31

FOTOT/ 10 shtetet më të vogla (dhe përrallorë) në botë!

Dihet se Rusia është shteti më i madh në botë, por si qëndron puna me shtetin më të vogël në botë, në madhësinë e një fushe golfi? Disa nga këto kombe janë aq të vogla sa qytetet brenda këtyre kombeve të tjera janë gjigantë në krahasim me ta. Ka shumë vende në botë m

Njihuni me 10 shtetet më të vogla në botë!
  • 2016-07-26

Njihuni me 10 shtetet më të vogla në botë!

Ku ndodhen, sa banorë kanë dhe sa janë përmasat e tyre Dihet se Rusia është shteti më i madh në botë, por si qëndron puna me shtetin më të vogël në botë, në madhësinë e një fushe golfi? Disa nga këto kombe janë aq të vogla sa qytetet brenda këtyre kombeve të tjera janë gjig

FOTOT/ Ishte një herë Vlora
  • 2016-02-17

FOTOT/ Ishte një herë Vlora

Një ndër premtimet e para të Edi Rames pas fitores se zgjedhjeve ne vitin 2013, ishte premtimi që ju bëri vlonjateve për shëtitoren buzë detit, ose siç ju pëlqen ta quajnë në stilin italian,Lungomaren. Të gjithë e mbajnë mënd prezantimin e projektit të bërë me pompë e bujë n

16 kafshët që janë të destinuara të zhduken
  • 2016-02-16

16 kafshët që janë të destinuara të zhduken

Çdo vit, Organizata Ndërkombëtare për Mbrojtjen e Natyrës (WWL) publikon listën e kuqe botërore të specieve të kërcënuara. Gjithsej 22.413 specie kafshësh janë të dënuara që të zhduken për shkak të veprimtarive njerëzore Organizata Ndërkombëtare për Mbrojtjen e Natyrës bën n

Gjërat që po heq mjedisi, si ndryshimi i klimës
  • 2015-10-14

Gjërat që po heq mjedisi, si ndryshimi i klimës

Nga Thomas. L. Friedman, The New York Times Kur Kina dhe India sapo kanë shpallur planet e tyre të mëdha për t'i pakësuar çlirimet e karbonit, një gjë e tillë ngjason si një pikë epokale kthese. Në kuadër të mbledhjes së Kombeve të Bashkuara që do të zhvillohet në Paris në dhjet

Shkencëtarët, “peshqit janëinteligjente sa shimpazetë” 
  • 2014-09-10

Shkencëtarët, “peshqit janëinteligjente sa shimpazetë” 

Sipas shkencëtarëve, miku i dytë i zgjuar i njeriut përveç shimpazeve janë peshqit.Sipas një studimi të bërë nga shkencëtarët, peshqit janë po aq të zgjuar sa shimpazetë kur është fjala për të bashkë