Rezultate te kerkimit per termin: +Koralet

Meta: total 52 / total_found 52 / time 0.000 / keyword[0] koralet / docs[0] 52 / hits[0] 59 /
FOTOT/ Ishte një herë Vlora
  • 2016-02-17

FOTOT/ Ishte një herë Vlora

Një ndër premtimet e para të Edi Rames pas fitores se zgjedhjeve ne vitin 2013, ishte premtimi që ju bëri vlonjateve për shëtitoren buzë detit, ose siç ju pëlqen ta quajnë në stilin italian,Lungomaren. Të gjithë e mbajnë mënd prezantimin e projektit të bërë me pompë e bujë n

16 kafshët që janë të destinuara të zhduken
  • 2016-02-16

16 kafshët që janë të destinuara të zhduken

Çdo vit, Organizata Ndërkombëtare për Mbrojtjen e Natyrës (WWL) publikon listën e kuqe botërore të specieve të kërcënuara. Gjithsej 22.413 specie kafshësh janë të dënuara që të zhduken për shkak të veprimtarive njerëzore Organizata Ndërkombëtare për Mbrojtjen e Natyrës bën n

Gjërat që po heq mjedisi, si ndryshimi i klimës
  • 2015-10-14

Gjërat që po heq mjedisi, si ndryshimi i klimës

Nga Thomas. L. Friedman, The New York Times Kur Kina dhe India sapo kanë shpallur planet e tyre të mëdha për t'i pakësuar çlirimet e karbonit, një gjë e tillë ngjason si një pikë epokale kthese. Në kuadër të mbledhjes së Kombeve të Bashkuara që do të zhvillohet në Paris në dhjet

Shkencëtarët, “peshqit janëinteligjente sa shimpazetë” 
  • 2014-09-10

Shkencëtarët, “peshqit janëinteligjente sa shimpazetë” 

Sipas shkencëtarëve, miku i dytë i zgjuar i njeriut përveç shimpazeve janë peshqit.Sipas një studimi të bërë nga shkencëtarët, peshqit janë po aq të zgjuar sa shimpazetë kur është fjala për të bashkë

No Pic available
  • 2014-08-05

Muzeu i mrekullueshëm iArtit Nënujor

Në ujërat e ngrohta të bregdetit të Kankunit në Meksikë ndodhet një muzeum i hapur nën ujë me skulptura dhe vepra arti. Sfungjerët shumëngjyrëshe të ujit mbulojnë sipërfaqet ndërsa shtresat e gjalla të koraleve rrit

Ngrohja globale nxjerr eshtrat e ushtareve
  • 2014-06-07

Ngrohja globale nxjerr eshtrat e ushtareve

Niveli i rritur i detit po trazon eshtrat e ushtarëve të vrarë gjatë Luftës së Dytë Botërore në ishujt Marshall. Gjatë konferencës së OKB-së për klimën në Bon, ministri i Jashtëm i ishujve tha se baticat në at&

Sensualitet dhe provokim nga Irina Shayk mes kafshëve “të ndyra” (FOTO)
  • 2014-04-16

Sensualitet dhe provokim nga Irina Shayk mes kafshëve “të ndyra” (FOTO)

Transmetuar më 15.04.2014 - 17:26 Delfinët, peshqit dhe koralet janë ato që shihen më së shumti në det, por supermodelja Irina Shayk e ka kapërcyer këtë “zakon” duke e gjetur veten mes disa kafshëve të pazako