Rezultate te kerkimit per termin: +Korce

Meta: total 1000 / total_found 6817 / time 0.020 / keyword[0] korce / docs[0] 6817 / hits[0] 10237 /
Makina bëhet copë në aksin Korçë-Pogradec, plagoset shoferi
  • 2019-04-02

Makina bëhet copë në aksin Korçë-Pogradec, plagoset shoferi

Një aksident i rëndë ka ndodhur në aksin Korçë-Pogradec, ku ka mbetur i plagosur drejtuesi i mjetit. Raportohet se aksidenti ndodhi në Vashtmi, ku mjeti me targa AA 61 8SK ka dalë nga rruga dhe për pasojë është shkatërruar plotësisht. Për shkak të përplasjes së fortë është plag

Çmendet moti! Nga vera në dimër për 24 orë, borë në Korçë (FOTO)
  • 2019-03-28

Çmendet moti! Nga vera në dimër për 24 orë, borë në Korçë (FOTO)

#td_uid_1_5c9d251d1ac32 .td-doubleSlider-2 .td-item1 { background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/03/bore-Korce-1-80x60.jpeg) 0 0 no-repeat; } #td_ui

Protestat e PD-LSI, Balla: Luli, Saliu dhe Monika kanë frikë drejtësinë e re!
  • 2019-03-03

Protestat e PD-LSI, Balla: Luli, Saliu dhe Monika kanë frikë drejtësinë e re!

Opozita i frikësohet drejtësisë së re që po lind. Kështu ka deklaruar sot nga Korça, kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla. Së bashku me drejtuesin politik të PS për qarkun Korçë, Niko Peleshi, atë të qarkut Berat, Blendi Klosi, si dhe deputetë të tjerë, Ba

Studentë e gjimnazistë në protestë kombëtare, bojkot dhe në rrethe (FOTO)
  • 2018-12-13

Studentë e gjimnazistë në protestë kombëtare, bojkot dhe në rrethe (FOTO)

Ndërkohë që studentët, të cilët protestojnë prej 10 ditësh kanë marshuar përmes bulevardit Dëshmorët e Kombit për të mbërritur para Kuvendit të Republikës së Shqipërisë, për të protestuar atje këtë të mërkurë në vazhdën e punimeve të seancës plenare, shumë studentë e

Moti i keq, ARRSH: Situata e akseve kombëtare në vend
  • 2018-02-26

Moti i keq, ARRSH: Situata e akseve kombëtare në vend

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka bërë një pasqyrë të përgjithshme këtë mëngjes të situatës në akseve rrugore si pasojë e reshjeve të dendura të një nate më parë. Sipas ARRSH në disa zona ka pasur dhe rrëshqitje dherash, ndërsa një sërë aksesh janë të kalueshme me zinxhirë. QA

Me të nxira dhe serum pas sherrit, pezullohen nga detyra drejtoresha dhe edukatorja në Korçë
  • 2017-12-15

Me të nxira dhe serum pas sherrit, pezullohen nga detyra drejtoresha dhe edukatorja në Korçë

KORCE- Pas sherrit mes drejtoreshës së një kopshti në Korçë me edukatoren, e cila përfundoi me shenja e të nxira, mësohet se janë marrë masa nga Drejtorja Arsimore për të dyja. Lajmi konfirmohet për BalkanWeb ku sqarohet se si edukatorja Suzana Braimllari ashtu edhe drejtore

No Pic available
  • 2017-08-27

Papajtueshmëria Ministër-deputet: Cilët mund të jenë 12 deputetët e rinj?

Më 2013 kryeministri Rama tha se do të ndjekë një risi në përfaqësimin politik, papajtueshmërinë midis mandatit të deputetit dhe të ministrit. Pjesa më e madhe e ministrave, përfshirë edhe ministrat e LSI aleate, dhanë dorëheqje nga mandati parlamentar për tia kaluar atë emrit pas