Rezultate te kerkimit per termin: +Korea

Total: 1215
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:50.939Z

Korea jugore evakuon banorët, pas sulmit me predha nga Korea veriore (Video)

Korea jugore ka urdhëruar evakuimin e banorëve në vijën kufitare perëndimore pas një shkëmbimi zjarresh me Korenë veriore, shkruan BBC. Korea veriore sulmoi me predhë një nëjsit ushtarak të Koresë jugore, duke e nxitur Korenë veri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:56.769Z

Fotolajm/ Projekti “Korea-Korea”Dy universe paralele në objektiv

Të tjera rreth shkrimit FOTO Fotografi gjerman Dieter Leistner ka realizuar një projekt mbi ndarjen e familjeve koreane pas përfundimit të luftës civile mes Penjanit dhe Seulit.Projekti titullohet “Korea-Korea&r

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:05.608Z

Korea e Veriut, armë të reja

11/06/2005  Korea e Veriut ka deklaruar se ka bomba atomike të majftueshme per t´u vetëmbrojtur nga një sulm i mundshëm amerikan. Zëvendësministri i Jashtëm koreanoverior, Kim Gye Gvan, tha gjatë një interviste me kanalin televiziv amerikan ABC, se Korea e Veriut ka planifikuar n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:28.265Z

Obama Korea e Veriut deshtoi perseri

Presidenti i  Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Barack Obama deklaroi se Korea e Veriut dështoi sërish, ndërsa kërcënimet e saj bërthamore kontribuan vetëm për të izoluar edhe më shumë vendin e konsideruar prej tij si më

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:20.534Z

Korea J paralajmeron fqinjet veriore

Korea e Jugut paralajmëroi se do t’i përgjigjet në mënyrë të ashpër çdo provokimi që do të vijë nga fqinjët veriorë, pasi Peniani kërcënoi me anullimin e armëpushimit që përfundoi luftën koreane n&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:21.688Z

Korea sulm imagjinar SHBA-ve

Korea sulm imagjinar SHBA-ve E merkure 20 Mars 2013 1301 p styletext-align justify Korea sulm imagjinar SHBA-veNdersa marredheniet mes Shteteve te Bashkuara te Amerikes dhe Korese se Veriut mbeten te tensionuara shteti komunist nuk ngurron ti acaroje ato serish  Ne nje video te postuar n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:21.494Z

Korea Veriut SHBA lufte kibernetike

Korea e Veriut akuzoi Shtetet e Bashkuara të Amerikës edhe aleatët e tyre për koordinimin e një sulmi mbi serverat e internetit të shtetit komunist, ndërsa tensioni në Gadishullin Korean vazhdon të rritet. Korea e Veriut ka nisur përgatitjet

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama