Rezultate te kerkimit per termin: +Koreja

Total: 3700
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:50.643Z

Koreja tjeter test berthamor

Koreja e Veriut ka zhvilluar nje tjeter test berthamor.Lajmi behet i ditur nga mediat vendase pas alarmit te leshuar nga Koreja e Veriut.Pheniani sfidon ne kete menyre edhe nje here komunitetin nderkombetar.Testi i Korese se Veriut ka alarmuar fqinjet ndersa eshte denuar me force edhe nga presidenti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:24.572Z

Koreja e Veriut tensionet

Koreja e Veriut tensionet E diel 14 Prill 2013 1137 Koreja e Veriut tensionet p styletext-align justifySekretari amerikan i shtetit Xhon Kerri ndodhet ne Tokio ku po takohet me zyrtaret me te larte te Japonise per te diskutuar mbi krizen ne Korene e Veriut Kercenimet e vazhdueshme te shtetit ko

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.419Z

Koreja e Veriut: Mos na provokoni

Kërcënimi Koreja e Veriut ka kërcënuar atë që e cilëson si kundërveprimin më të fortë fizik ndaj manovrave ushtarake detare të Koresë së Jugut, që pritet të fillojnë në afërsi të kufirit të debatueshëm detar gjatë kësaj jave. Ushtria e Koresë së Veriut tha se manovrat ishi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:41.280Z

Reagon Koreja e Veriut

Koreja e Veriut reagoi menjehere pas rezolutes se Keshillit te Sigurimit , duke vendosur te rindeze impiantin per prodhimin e plutoniumit. Ne do te studiojme mundesite per ndertimin e reaktorit tone me uje te lehte, do te vendosim serish ne pune impiantet berthamore dhe do te fillojme perpunimin e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:50.866Z

Koreja e Veriut tremb perëndimin

 Vendet perëndimore janë ndjerë të rrezikuara dhe kanë reaguar ashpër ndaj provës bërthamore nëntokësore që kreu dje Koreja e Veriut. Agjencia zyrtare koreano-veriore e lajmeve tha se prova u krye sot (dje). Sipas VOA-s, sizmologët në Shtetet e Bashkuara dhe në Korenë e Jugut tha

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:08.143Z

Koreja e Veriut testoi raketën

Koreja e Veriut ka thënë se ka lëshuar një raketë, e cila ka vendosur satelitin në orbitë.Komanda e Shteteve të Bashkuara për Mbrojtjen e Hapësirës Ajrore ka thënë se sistemet amerikane kanë detektuar se Koreja Veriore ka lansuar një objekt në orbitën e Tokës.Lëshimi i raketës ë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.400Z

Koreja Veriore vazhdon me provokime

Seul , 9 gusht – Sipas shkrimit të The Korea Herald, Koreja Veriore ka bërë rreth 110 gjuajtje nga armët e artilerisë, të cilat kanë rënë në ujërat verikoreane dhe Koresë Jugore nuk i kanë shkaktuar kurrfarë dëmesh. “Prej orës 5:30 Koreja Veriore brenda tre minutave ka gj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama