Rezultate te kerkimit per termin: +Koren

Meta: total 1000 / total_found 2787 / time 0.001 / keyword[0] koren / docs[0] 2787 / hits[0] 3994 /
No Pic available
  • 2017-06-23

Koreja e Veriut përgënjeshtron keqtrajtimin e studentit amerikan

Koreja Veriore e ka cilësuar vetveten si viktima më e madhe me rastin e vdekjes së studentit amerikan, Otto Warmbier, i cili ishte i burgosur në këtë vend të izoluar për 17 muaj, dhe vdiq disa ditë pasi ishte liruar derisa ishte në gjendje kome. Agjencia shtetërore e lajmeve verikoreane,

No Pic available
  • 2017-06-20

Vdes studenti amerikan që mbahej i arrestuar në Korenë e Veriut

Është ndarë nga jeta Otto Warmbier, studenti amerikan, i cili u mbajt i arrestuar në Korenë e Veriut për gati një vit e gjysmë. Njoftimin e dha familja e tij të hënën pasdite. Warmbier u kthye në Shtetet e Bashkuara javën e kaluar në gjendje kome. Mjekët në qytetin e tij Sinsinati t

SHBA, vdes studenti i lëshuar në gjendje koma nga Koreja e Veriut
  • 2017-06-20

SHBA, vdes studenti i lëshuar në gjendje koma nga Koreja e Veriut

Është ndarë nga jeta Otto Warmbier, studenti amerikan, i cili u mbajt i arrestuar në Korenë e Veriut për gati një vit e gjysmë. Njoftimin e dha familja e tij të hënën pasdite. Warmbier u kthye në Shtetet e Bashkuara javën e kaluar në gjendje kome. Mjekët në qytetin e tij Sinsinati t

No Pic available
  • 2017-06-20

Brenda kampeve të torturave, morrave dhe varreve

Është e vështirë të imagjinohet ekzistenca tejet e zymtë e një të burgosuri në një kamp burgu në Korenë e Veriut. Të privuar nga ushqimi, ata janë të detyruar të hanë minj dhe bretkosa për të mbijetuar, ndërsa në qelitë e tyre ka masivisht morra. Rrahjet barbare janë të zakon

No Pic available
  • 2017-06-16

U burgos nga Koreja, Otto Warmbier ska shenja helmimi apo botulizmi

Studenti amerikan i liruar së fundmi nga Koreja e Veriut pas më shumë se 15 muajsh burgim, nuk tregon asnjë shenjë të botulizmit. Kjo është ajo që një skuadër doktorësh amerikanë kanë zbuluar tek 22-vjeçari Otto Warmbier, i cili më herët gjatë kësaj jave u kthye në Shtetet e Bash

Koreja e Veriut liron studentin amerikan; ndodhet në koma prej 1 viti
  • 2017-06-14

Koreja e Veriut liron studentin amerikan; ndodhet në koma prej 1 viti

Është liruar studenti 22-vjeçar amerikan Otto Warmbier, i dënuar me 15 vjet punë të detyruar në Korenë e Veriut, ku ndodhej në qeli prej 17 muajsh. Por gjendja e tij shëndetësore është mjaft kritike: i riu është në gjendje koma prej një viti dhe familja e tij nuk dinte asgjë. Djalo

No Pic available
  • 2017-06-14

Koreja e Veriut liron studentin amerikan, një vit në koma

Prindërit e Otto Warmbier, studentit amerikan që është në koma pasi u lirua këtë javë nga Koreja e Veriut, thonë se djali i tyre është dhunuar. 22-vjeçari po trajtohet tashmë në një spital në Ohio, ku ai mbërriti një ditë më parë. I riu ishte dënuar me 15 vjet punë të rëndë