Rezultate te kerkimit per termin: +Koreografi

Meta: total 1000 / total_found 1157 / time 0.000 / keyword[0] koreografi / docs[0] 1157 / hits[0] 1723 /
Tifozët kuqezi trembin turqit me kalanë e Krujës: Këtu fitojmë ne!
  • 2019-03-22

Tifozët kuqezi trembin turqit me kalanë e Krujës: Këtu fitojmë ne!

Tifozët Kuq e Zi kanë shpalosur një koreografi speciale për ndeshjen kundër Turqisë. Në çastin kur po ekzekutoheshin dy himnet kombëtare, TKZ ka shpalosur një koreografi gjigante të kalasë së Krujës, simbol i rezistencës historike të shqiptarëve nën drejtimin e Skënderbeut, kundre

Britani e Madhe, shqiptarët ngrenë flamurin kuqezi edhe në Londër
  • 2018-11-29

Britani e Madhe, shqiptarët ngrenë flamurin kuqezi edhe në Londër

Festimet më të mëdha të shqiptarëve në Britani janë organizuar në Londër, ku edhe jeton pjesa dërrmuese e shqiptarëve, ndërkohë që rritet nga viti në vit numri i bashkive të kryeqytetit që ngrenë flamurin kombëtar me rastin e festave. Por, ndryshe nga vitet e tjera, këtë vit Am

No Pic available
  • 2018-11-08

Rikthehet Zhizel në kujtim të mjeshtrit Agron Aliaj

Zhizel një nga baletet më të bukura të historisë së operas do të rikthehet për publikun si një homazh në kujtim të mjeshtrit të madh Agron Aliaj . Baleti Zhizel u vendos për herë të pare në skenën shqiptare, në dhjetor të vitit 1988 nga koreografi, Aliaj.  Rikthehet në vitin 201

No Pic available
  • 2018-09-28

Prelocaj dhe Tanazaki, elozh për dritë-hijen

Nëse piktori francez Georges de la Tour ka tërhequr dhe bërë për vete kritikën botërore të artit në ditët tona, kjo sepse ai ka ditur të luajë me dritë-hijen dhe të verë në pah portrete përmes një drite qiriri apo një flake. Kjo gjë vihet në dukje në mënyrë të përsosur dhe

Vallëzimet diplomatike: 7 rastet kur politikanët provuan të ndiqnin ritmin
  • 2018-09-05

Vallëzimet diplomatike: 7 rastet kur politikanët provuan të ndiqnin ritmin

Ministrja e Jashtme austriake ka vlerësuar meritat e vallëzimit diplomatik më pak se dy javë pasi kërceu me Vladimir Putin në dasmën e saj, por ky nuk është rasti i vetëm kur politikanët kanë veshur këpucët e vallëzimit. Diplomacia është shumë më tepër sesa paraqitja me shënime

Prapaskenat e skenave erotike
  • 2018-04-15

Prapaskenat e skenave erotike

Nicole Kidman kujton shpesh javët e kaluara në shesh-xhirimet e filmit Eyes Wide Shut (1999) me ish-bashkëshortin e atëhershëm Tom Cruise dhe kineastin Stanley Kubrick. Aktorja ka prekur pak problemin e skenave erotike të realizuara me atë rast dhe vështirësitë e hasura për ti xhiruar, du

Tifozët e Fiores nderojnë Astorin, koreografi në çdo sektor të Artemio Franchit
  • 2018-03-11

Tifozët e Fiores nderojnë Astorin, koreografi në çdo sektor të Artemio Franchit

#td_uid_2_5aa59badb7c46 .td-doubleSlider-2 .td-item1 { background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2018/03/sport-8-80x60.jpg) 0 0 no-repeat; } #td_uid_2_5a