Rezultate te kerkimit per termin: +Kores

Total: 1278
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:18.549Z

Ekstradim në SHBA Altin Kores

Gjykata e Tiranës pranoi dje kërkesën e prokurorisë për ekstradimin në SHBA të shtetasit Altin Kore, i akuzuar për trafikimin e 25 kilogramëve kokainë në Amerikë dhe i arrestuar në Aeroportin e Rinasit.Prokurori Besnik Cengu kërkoi dje mbajtjen e të arrestuarit në burg edhe për 30 d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:23.680Z

SHBA: Sanksione të reja kundër Koresë Veriore

Presidenti amerikan, Barack Obama, thotë se i ka autorizuar sanksionet e reja kundër Koresë Veriore, në përgjigje të sulmit kibernetik kundër kompanisë Sony Pictures, meqë Uashingtoni e ka akuzuar Phenianin se e ka kryer këtë sulm. Në njof

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.351Z

Vendimi i sekuestros, konflikt në SHBA për 3 llogaritë e Kores

SHKRUAN: Thimi Samarxhiu 29-06-2011 10:32Tiranë- Tri llogari bankare të 35-vjeçarit Altin Kore, i arrestuar të premten me urdhër-arrest të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, kanë shkaktuar një konflikt mes bankës JP Morgan dhe Gjykatës së Distriktit Lindor të Teksasit. Bëhet fjal

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:07.455Z

Shikonin telenovela të Koresë së Jugut, ekzekutohen 80 persona

KOREJA E VERIUT - Autoritetet e Koresë së Veriut kanë ekzekutuar publikisht 80 persona, shumicën e të cilëve për shkak të kontrabandimit të emisioneve televizive nga Koreja e Jugut, raporton gazeta Joongang Ilbo. Sipas shkrimit të publikuar “Jo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.997Z

Shkëmbim zjarri mes Koresë së Veriut dhe të Jugut

 Mes Koresë së Veriut dhe asaj të Jugut ka ndodhur një shkëmbim zjarri përgjatë kufirit të diskutueshëm detar Ndërsa Koreja e Veriut ka njoftuar mëngjesin e sotëm se do të zhvillojë një stërvitje ushtarake për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:36.487Z

Apeli vendos ekstradimin e Altin Kores

Gjykata e Apelit i hap dritën jeshile ekstradimit drejt SHBA-së të Altin Kores, i akuzuar për trafik droge. Pak ditë më parë kjo gjykatë ka zgjatur edhe afatet e paraburgimit për 37- vjetarin, i cili është arrestuar në Shqipëri për llogari të drejtësisë amerikane, e cila e akuzon p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:10.254Z

SHBA i kërkon Koresë V. të lirojë shtetasin amerikan

Shtetet e Bashkuara i kanë bërë thirrje Koresë së Veriut që të lirojë një shtetas amerikan, 85 vjeç. Merrill Newman është nxjerrë nga aeroplani në Phenjan, më 26 tetor, pas një vizite 10-ditëshe. Të shtun&e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama