Rezultate te kerkimit per termin: +Korese

Meta: total 623 / total_found 623 / time 0.000 / keyword[0] korese / docs[0] 623 / hits[0] 1093 /
Uashingtoni kerkese Pekinit per te frenuar aktivitetin berthamor te Korese se Veriut
  • 2017-02-18

Uashingtoni kerkese Pekinit per te frenuar aktivitetin berthamor te Korese se Veriut

brbrSekretari amerikan i Shtetit Rex Tillerson i beri sot thirrje Kines per te punuar me te gjitha mjetet per te moderuar Korene e Veriut pas leshimit te raketave te reja bastistike njoftoi nje nga zedhenesit e tijbrbr brbrGjate nje takimi me homologun kinez Wang Yi Tillerson vuri ne dukje rrezikun

Trump shte e logjikshme qe SHBA te kene marredhenie me te mira me Rusine
  • 2017-02-17

Trump shte e logjikshme qe SHBA te kene marredhenie me te mira me Rusine

brbrPresidenti Donald Trump tha te enjten se eshte e logjikshme qe SHBA te kete marredhenie me te mira me Rusine sepse te dyja jane fuqite berthamorebrbr brbrGjate nje konference te gjate shtypi me gazetaret ne Shtepine e Bardhe Presidenti Trump tha se rreziqet e nje konflikti me Rusine jane te medh

Trump Do te pergjigjemi shume ashper ndaj Korese se Veriut
  • 2017-02-14

Trump Do te pergjigjemi shume ashper ndaj Korese se Veriut

brbrPresidenti amerikan Donald Trump premtoi sot se do ti pergjigjej ashper testimit te raketave nga Koreja e Veriut pas njoftimit nje dite me pare nga Pheniani per nje prove te suksesshme te nje rakete balistikebrbr brbrKoreja e Veriut eshte sigurisht ne nje problem te madh Ne do te merremi seriozi

Tokio dergon nje satelit ushtarak ne orbite mes kercenimeve berthamore te Korese se Veriut
  • 2017-01-25

Tokio dergon nje satelit ushtarak ne orbite mes kercenimeve berthamore te Korese se Veriut

brbrJaponia dergoi sot me sukses nje satelit komunikimi mbrojtes ne orbite deklaroi qeveria pavaresisht rritjes se kercenimeve berthamore dhe te raketave nga ana e Korese se Veriutbrbr brbrRaketa H-2A qe mbante satelitin Kirameki-2 u leshuar nga Qendra Hapesinore Tanegashima ne jug te Japonise ne or

Skandali korrupsioni ne Korene e Jugut kerkohet arrestimi i shefit te Samsung
  • 2017-01-16

Skandali korrupsioni ne Korene e Jugut kerkohet arrestimi i shefit te Samsung

p styletext-align justifyProkuroria Speciale e Korese se Jugut kerkoi arrestimin e liderit te grupit Samsung nen akuzat e dhenies se rryshfeteve me vlere miliona dollar mikes se Presidentites Park Geun-Hyebrbr p styletext-align justifyPasi moren ne pyetje per 22 ore me radhe shefi i grupit te Samsun

Protesta e rralle e fotoreportereve
  • 2016-12-03

Protesta e rralle e fotoreportereve

var fbShare url httpvizionplusalprotesta-e-rralle-e-fotoreporterevesize smallbrbrRralle ndodh qe mediat te protestojne por kjo qe shikoni ne foton e mesiperme eshte vertet akoma me e rralle Jane pikerisht fotoreporteret koreane dhe japoneze te cilet zgjodhen kete forme proteste per te reaguar ndaj

Guxon ti thote diktatorit 8220Nuk te shkon modeli i flokeve82218230
  • 2016-11-30

Guxon ti thote diktatorit 8220Nuk te shkon modeli i flokeve82218230

var fbShare url httpvizionplusalguxon-ti-thote-diktatorit-nuk-te-shkon-modeli-i-flokevesize smallp styletext-align justifyDiktatori i Korese se Veriut njihet per krimet me mizore qe i kryen ndaj popullit te tij dhe se nuk pranon kritika Por nje femer ka thyer rregullat Ajo mori guximin per ti th