Rezultate te kerkimit per termin: +Korese

Total: 645
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.316Z

Hetime ndaj Korese Veriore

Prokurori i Gjykates Nderkombetare per Krime tha se ka hapur nje hetim paraprak per te pare nese Korea Veriore ka kryer krime lufte ne Korene Jugore. Incidentet perfshijne bombardimin e ishullit Jeonpjong me 23 nentor gjate te cilit u vrane dy marinse dhe dy civile te Korese Jugore thuhet ne nje de

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.103Z

Sulmi i Korese se Veriut gjenden edhe civile te vrare

Dy trupa te tjere te pajete ne radhet e civileve jane gjetur ne ishullin Jon Piong ne Korene e Jugut qe ka gjasa te jene viktima te sulmeve me predha te korese se veriut ben te ditur zyrtaret. Disa ore pasi artileria e Korese se Veriut sulmoi Korene e Jugut presidenti i kesaj te fundit tha se duhet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:18.269Z

Kerry kerkon reagim te fuqishem ndaj Korese V

Kerry kerkon reagim te fuqishem ndaj Korese V E enjte 14 Shkurt 2013 1012 p styletext-align justify p Kerry kerkon reagim te fuqishem ndaj Korese VSekretari amerikan i Shtetit John Kerry thote se komuniteti nderkombetar duhet ta beje nje reagim te forte dhe kredibil ndaj testit te fundit ber

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:10.549Z

KS sanksione ndaj Korese

Kombet e Bashkuara ashpersojne edhe nje here embargon ndaj Korese se Veriut. Keshilli i Sigurimit ka paralajmeruar sanksione ndaj 5 organizmave e kompanive, sanksione qe do te kene megjithate rrjedhoja sa me te pakta mbi civilet koreanoveriore.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.388Z

Klinton denon sulmin ndaj Korese se Jugut

Sekretarja amerikane e Shtetit Hillari Klinton dhe homologet e saj te Korese se Jugut dhe Japonise kane denuar Korene e Veriut per sulmet e fundit dhe perhapjen e armeve berthamore. Sipas tre diplomateve sulmet kercenojne stabilitetin dhe paqen ne gadishullin Korean dhe me gjere. Treshja u

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:28.397Z

Sanksione te reja Korese se Veriut

brbrKeshilli i Sigurimit ne Kombet e Bashkuara ka denuar hedhjen e raketes me rreze te gjate veprimi nga Koreja e Veriut ndersa ka paralajmeruar sanksione te ashpra per Penianin zyrtar Qendrimi eshte mbajtur pas nje takimi te jashtezakonshem te mbajtur ne New York Ndryshe nga heret e tjera qendrimi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.571Z

Mullen Kina te ushtroje ndikim ndaj Korese se Veriut

Shefi i Shtatmadhorise amerikane admirali Majk Mullen u beri thirrje udheheqesve te Kines per te marre masa qe te ushtrojne ndikimin e tyre ndaj Korese se Veriut qe ti jape fund provokimeve dhe sjelljes se papergjegjeshme. Sipas Mullen sulmi i koheve te fundit i Korese se Veriut me artileri kunder n

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama