Rezultate te kerkimit per termin: +Korfuzit

Meta: total 1000 / total_found 1281 / time 0.000 / keyword[0] korfuzit / docs[0] 1281 / hits[0] 2297 /
Qeveria e Princ Vidit dhe Protokolli i Korfuzit
  • 2019-03-15

Qeveria e Princ Vidit dhe Protokolli i Korfuzit

Sipas vendimeve të Konferencës së Ambasadorëve në Londër, në 29 korrik të vitit 1913 Fuqitë e Mëdha, caktuan si Princ të Shqipërisë gjermanin, Vihlelm Vidin. Në këto rrethana, qeveria e Ismail Qemalit dha dorëheqjen në datën 22 janar 1914, ndërkohë që po kështu veproi në marr

No Pic available
  • 2019-03-12

Moti i keq/ Bukuroshja e Adriatikut ankoron para kohe në Durrës

Për të shmangur detin e trazuar dhe motin e keq në lundrim, kroçera turistike La belle de lAdriatique, ka mbërritur mbrëmjen e kaluar në portin e Durrësit me 169 turistë të huaj në bord. Kroçera e nisur nga ishulli grek i Korfuzit ishte parashikuar të mbërrinte mëngjesin e sotëm në

Moti i ngrohtë rikthen në Vlorë, Bukuroshen e Adriatikut me 171 turistë
  • 2019-03-09

Moti i ngrohtë rikthen në Vlorë, Bukuroshen e Adriatikut me 171 turistë

Kroçera La Belle De LAdriatique, me 171 turistë të huaj në bord, u ankorua sot në kalatat e portit të Vlorës, ku u ofruan të gjitha shërbimet e nevojshme për përpunimin në kohë dhe plotësimin e programit të saj një ditor në këtë qytet dhe destinacione të tjera. Drejtori i Portit

Tenton të kalojë në Greqi me 20 euro bakshish, e pëson keq 55-vjeçari
  • 2019-03-07

Tenton të kalojë në Greqi me 20 euro bakshish, e pëson keq 55-vjeçari

Një 55-vjeçar është arrestuar nga policia në pikën kufitare të Sarandës, pasi ka tentuar të korruptojë doganierin në kufi për të kaluar drejt Korfuzit në Greqi. Policia bën me dije se shtetasi I.R, kishte futur në mes të pasaportës shumën 20 euro për të kaluar kufirin, ndërsa n

Rojet shqiptare shpëtojnë anijen me flamur amerikan e ekuipazh izraelit
  • 2019-02-24

Rojet shqiptare shpëtojnë anijen me flamur amerikan e ekuipazh izraelit

Një anije me vela, me flamur amerikan është shpëtuar nga Roja Bregdetare shqiptare në hyrje të kanalit të Korfuzit, pasi kishte raportuar një defekt në motorë. Sea Shell ishte nisur nga Dubrovniku, me destinacion Sarandën, u asistua nga motovedetat e Flotës Detare, P-03 dhe P-05, menjë

E vrau babai në Greqi, hallat rrëfejnë dramën e Anxelinës: Vajza u
  • 2019-01-29

E vrau babai në Greqi, hallat rrëfejnë dramën e Anxelinës: Vajza u

Vrasja e 29-vjeçares Anxhelina Petro në Korfuz nga babai i saj, shqiptari Aleko Petro, ishte një krim monstruoz që tronditi opinionin publik. I ati e goditi vajzën 7 herë në kokë me një shufër hekuri dhe e varrosi në një pjesë të kopshtit të banesës së tij pak pasi kishin konsumuar

Vasilikia me 700 kg hashash, ja cila ishte rruga me mall që fundosi Balilin
  • 2019-01-16

Vasilikia me 700 kg hashash, ja cila ishte rruga me mall që fundosi Balilin

Rreth 48 orë pas vetëdorëzimit në polici, Klement Balili pritet që të dalë përpara Gjykatës së Krimeve të Rënda për tu njohur me masën e sigurisë arrest me burg. Eskobari i Ballkanit akuzohet për trafik të lëndëve narkotike kryer në bashkëpunim në formën e Grupit të strukturu