Rezultate te kerkimit per termin: +Kori

Total: 1097
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:47.642Z

Kori "Lira" merr "Emblemën e Artë"

Një nga formacionet më të hershme të qytetit të Korçës, kori "Lira", është nderuar këtë fundvit me titullin "Emblema e qytetit". Vendimi është marrë nga këshilli bashkiak me motivacionin "Për kontributin e shquar në fushën e muzikës e pasurimit të saj dhe të ruajtjes së tradit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.778Z

Kori Lira, 80 vjet traditë muzikore

Në qendër të qytetit të serenatave dhe këngës ngrihet një pallat. Brenda tij është një dhomë, e rezervuar për ikonën e identitetit kulturor të qytetit. Këtu jeton kori "Lira", formacioni më i vjetër muzikor. Ka një moshë mbi 80-vjeçare, por mbetet ende i ri. Një dhomë në Palla

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:22.206Z

VIDEO/ Kori i policisë ruse i befason të gjithë në Sochi

Ka qenë një nga surprizat e bukura të ceremonisë së hapjes së Lojërave Olimpike në Sochi të Rusisë. Kori i Policisë Ruse performoi këngën më të mirë të vitit të shkuar, Get Lucky, të dyshes Daft Punk dhe Pharrell Williams. Kori i meshkujve kishte kënduar më parë këngën Sky

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:01.387Z

Kori i Filarmonisë premierë në Prizren

Nga Express më 23 maj 2011 në ora 10:12 Kori i Filarmonisë së Kosovës do të mbajë koncert, premierë në Prizren, të martën mbrëma më 24 maj 2011. Vepra të zgjedhura nga literatura korale e muzikës bashkëkohore do të interpretohen nga kori nën dirigjimin e Rafet Rudit. Në progr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.272Z

Anëtarësimi në NATO, Topalli: Kori i korbave, po vajton

Kryetarja e Kuvendit Jozefina Topalli në një vizitë në Mamurras dhe Milot është shprehur se kori i korbave po vajton mbi procesin e anëtarësimit të Shqipërisë në NATO. Topalli duke thumbuar opozitën u shpreh gjithashtu se kori i korbave refuzon progresin dhe arritjet e vendit. Ne fituam

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:30.259Z

Kori në Tiranë

Kori i Filarmonisë së Kosovës pritet të mbajë një koncert në Tiranë gjatë ditës së premte dhe të mërkure. Koncertet do të mbahen nën dirigjimin e dirigjentit të Korit, Rafet Rudi, i cili ka thënë se koncerti mbahet në kuadër të festivalit: Ditët e Muzikës shqiptare. Koncer

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:51.527Z

Kori i komunitetit kendon kenge Dixieland per Krishtlindje

shte sezon festash ketu ne Shtetet e Bashkuara dhe koret anembane Amerikes po zhvillojne koncerte speciale neper skenat e vendit. Zakonisht kengetaret shoqerohen nga pianot organot e ndonjehere edhe nga orkestra te plota. Por nje kor i nje komuniteti ne shtetin e Vermontit po perpiqet te bej dicka t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama