Rezultate te kerkimit per termin: +Koroveshi

Meta: total 258 / total_found 258 / time 0.000 / keyword[0] koroveshi / docs[0] 258 / hits[0] 400 /
Një histori dashurie me aksion e dramë nga Enver Petrovci
  • 2018-12-03

Një histori dashurie me aksion e dramë nga Enver Petrovci

Histori dashurie, Aksion, Dramë. Vjen në skenën e Teatrit Kombëtar Eksperimental Kujtim Spahivogli drama shqip me autor dhe regjisor Enver Petrovci. Kjo dramë e shkruar dhjetë vite para luftës në Kosovë duke i parashikuar saktë ngjarjet e kësaj lufte ndodhur para dhe pas saj. Autori ka b

No Pic available
  • 2018-10-01

Reshat Arbana, Roza Anagnosti, Altin Basha triumfojnë në Festivalin e Teatrit

Vdekja e Dantonit, vepra e Teatrit Shqiptar të Shkupit, mbylli siparin e Festivalit Mbarëkombëtar të Teatrit. Pas përfundimit të shfaqjes juria e përbërë nga Qëndrim Rijani, Luli Bitri, Josif Papagjoni, Shkunbin Istrefi dhe kryesuar nga Ndriçim Xhepa shpalli fituesit e cmimeve. Aktori i r

Denoncimi i Fiks Fare, procedim penal Oficerit të Policisë Gjyqësore
  • 2018-04-18

Denoncimi i Fiks Fare, procedim penal Oficerit të Policisë Gjyqësore

Fiks Fare denoncoi me zë dhe figurë një oficer të Policisë Gjyqësore në Prokurorinë e Beratit duke marrë ryshfet mbrëmjen e së hënës, ndërsa tashmë ndaj tij ka nisur procedimi penal nga Prokuroria për Krimet e Rënda. Prokuroria për Krimet e Rënda filloi procedim penal ndaj Ofice

Skandal në Prokurori/ Oficeri, 500 mijë lekë ryshfet për të mbyllur dosjen e Eskobarit
  • 2018-04-17

Skandal në Prokurori/ Oficeri, 500 mijë lekë ryshfet për të mbyllur dosjen e Eskobarit

Fiks Fare denoncoi me zë dhe figurë një oficer të Policisë Gjyqësore në Prokurorinë e Beratit duke marrë ryshfet. Nëpërmjet intervistave dhe kamerave të fshehta, Fiksi dokumentoi se oficeri, Gertmond Koroveshi mori një ryshfet prej 500 mijë lekësh nga një qytetar, për ti mbyllur dos

No Pic available
  • 2018-03-26

Femra në një botë meshkujsh

Femra në një botë meshkujsh, ose meshkuj në një botë të femrave. Përballja mes gjinive. Në sfond të një lufte lumturisht të fituar, ushtarët fisnikë të Don Pjetrit të Aragonës, në kthim prej luftës, mbërrijnë zhurmshëm në shtëpinë e Leonatit, guvernatorit të Mesinës. Bota

Roza Anagnosti, tronditëse tek Medea
  • 2018-02-09

Roza Anagnosti, tronditëse tek Medea

Aktorja e njohur Roza Anagnosti duket tronditëse në rolin e saj tek Medea. Vepra nën regjinë e Dhimitri Milonais kthen në skenë aktorë si , Ahmet Pasha, Viktor Zhusti, Alfred Trebicka, Adriana Tolka, Kristian Koroveshi, etj. Kjo vepër e rikthen Anagnostin në teatër pas një kohe të gjatë

Luiza Xhuvani rikthehet me rolin tragjik të Medeas
  • 2018-01-26

Luiza Xhuvani rikthehet me rolin tragjik të Medeas

Luiza Xhuvani do rikthehet në skenën e Teatrit Eksperimental Kujtim Spahivogli si Medea. Gruaja e tragjedisë greke do të vijë nën intepretimin e Xhuvanit, për të mishëruar tragjedinë që I flet ende kohëve të sotme. Nën regjinë e Dhimitri Milonais në këtë vepër do të intepretojnë