Rezultate te kerkimit per termin: +Korporata +Elektroenergjetike +Shqiptare

Meta: total 490 / total_found 490 / time 0.029 / keyword[0] korporata / docs[0] 2192 / hits[0] 2843 / keyword[1] elektroenergjetike / docs[1] 1230 / hits[1] 1465 / keyword[2] shqiptare / docs[2] 238146 / hits[2] 466797 /
OSHEE blen 30 milionë euro energji për janarin
  • 2019-01-11

OSHEE blen 30 milionë euro energji për janarin

Operatorit të Shpërndarjes së Energjisë Elektrike (OSHEE) iu desh të shtrinte negociatat e fundit për sigurimin e një sasie energjie në të paktën gjashtë faza. Situata e dobët e prodhimit vendas qoftë nga ana e Korporatës Elektronenergjetike Shqiptare (KESH) qoftë nga prodhuesit me p

Euro rinis rënien. BSH bleu 118 milionë euro, kredi të BERZH
  • 2018-06-18

Euro rinis rënien. BSH bleu 118 milionë euro, kredi të BERZH

Banka e Shqipërisë ka blerë të paktën tre herë euro në treg të lirë për të mos lejuar zhvlerësimin e monedhës europiane ndaj lekut. Top Channel ka mësuar se vetëm në një rast, banka ka blerë 118 milionë euro, të cilat ishin parashikuar të hidheshin në treg nga një kredi e BE

No Pic available
  • 2018-03-09

Përmbytjet në Shkodër, KESH: Në mesnatë ndalen shkarkimet nga HEC-et

Kaskada e Drinit është kthyer në një shqetësim serioz për banorët e Shkodrës ditët e fundit, pasi shkarkimet nga HEC-et, sipas tyre kanë shkaktuar përmbytjen e qindra hekatrëve tokë bujqësore e disa banesave. Por KESH në një njoftim për mediat bën me dije se shkarkimet janë redukt

KESH shet lirë. Energjia shqiptare, 4 mln euro më lirë se çmimi i bursës
  • 2018-02-28

KESH shet lirë. Energjia shqiptare, 4 mln euro më lirë se çmimi i bursës

Të hënën Korporata Elektroenergjetike shqiptare shiti rreth 400 mijë megavat/orë energji tek tregtarët privatë. Energjia, e cila do të lëvrohet gjatë muajit mars është një nga sasitë më të mëdha të shitura në një muaj të vetëm duke i sjellë korporatës 13.5 milionë euro të a

RENDITJA/ 100 kompanitë shqiptare me fitime më të larta
  • 2017-12-24

RENDITJA/ 100 kompanitë shqiptare me fitime më të larta

Cilat janë 100 sipërmarrjet me fitime më të larta në vend për vitin 2016. Sektorët që fitojnë më shumë dhe ata që vuajnë për tu kënaqur me pak. Nga Ornela Liperi Të bësh biznes dhe të fitosh në biznes në Shqipëri, në shumicën e rasteve, duket se është më mirë të kesh fat,

200 VIP-at e 2016-s: Cilat janë sipërmarrjet më të mëdha në Shqipëri
  • 2017-10-01

200 VIP-at e 2016-s: Cilat janë sipërmarrjet më të mëdha në Shqipëri

  Cilat janë sipërmarrjet më të mëdha në vend dhe grupet sipas qarkullimit vjetor për vitin 2016. Si ka ndryshuar renditja në dekadën e fundit. Hyrjet dhe daljet e mëdha në vite dhe moda e fundit e kompanive që, aktivitetin e vetëm, kanë faturimet. Si po kthehet gradualisht Shqip

KESH blen 7.1  mln euro energji elektrike për shtatorin
  • 2017-08-27

KESH blen 7.1  mln euro energji elektrike për shtatorin

Korporata Elektro-energjetike Shqiptare ka siguruar energjinë edhe për muajin shtator. Në faqen zyrtare të këtij institucioni janë shpallur 10 kompanitë fituese nga të cilat është blerë energji me një vlerë prej 7.1 milion eurosh. Në total KESH ka blerë 115 mijë megavat me çmim mesa