Rezultate te kerkimit per termin: +Korporata +Elektroenergjitike +Shqiptare

Meta: total 159 / total_found 159 / time 0.001 / keyword[0] korporata / docs[0] 2035 / hits[0] 2643 / keyword[1] elektroenergjitike / docs[1] 450 / hits[1] 518 / keyword[2] shqiptare / docs[2] 216129 / hits[2] 425844 /
Studimi sugjeron skemën me dy diga, Gjiknuri: Skavicën ta ndërtojë KESH, Katundin e Ri privati
  • 2016-02-04

Studimi sugjeron skemën me dy diga, Gjiknuri: Skavicën ta ndërtojë KESH, Katundin e Ri privati

Ministria e Energjisë dhe Industrisë organizoi një tryezë me donatorët mbi potencialin e shfrytëzimit të Drinit të Zi. Në këtë takim ishin të pranishëm përfaqësues nga Banka Botërore, Banka gjermane KfW, SECO, GIZ, EBRD, Bashkimi Evropian, Koperacioni Italian dhe UNDP. Në tryezë

No Pic available
  • 2016-01-16

Niveli i Fierzës 287.18 m, prurjet 800 m3/sek.

Nga të dhënat e Sektorit të Operimit dhe Monitorimit të kaskadës në KESH, rezulton  se niveli i HEC Fierzë ishte 287.18 m dhe prurjet ishin rreth 800 m3/sek. Niveli në HEC Koman eshte 173.70 m dhe prurjet anësore janë rreth 350 m3/sek. Ndërsa niveli në HEC-in e Vaut të Dejës eshte 75

Prurjet e Drinit ulin 75% importin e energjisë, nis eksporti me Kosovën
  • 2016-01-07

Prurjet e Drinit ulin 75% importin e energjisë, nis eksporti me Kosovën

Kaskada e Drinit Komani dhe Vau i Dejës, me kapacitet të plotë. Fierza e ndalur. Privatët katërfishojnë prodhimin Zamir Alushi Shtimi i ndjeshëm i reshjeve në orët e fundit, përveç përmbytjeve, ka anën tjetër të medaljes, që është rritja e prodhimit të energjisë. Korporata Elekt

Buxheti 2015, shtohen 1 miliardë lekë për importin e energjisë
  • 2015-12-30

Buxheti 2015, shtohen 1 miliardë lekë për importin e energjisë

Qeveria ka hartuar aktin e dytë normativ brenda një muaji për ndryshimin e buxhetit 2015 dhe të tretin brenda një viti, duke thyer rekordin e ndryshimeve në ligjin vjetor të buxhetit. Sipas tabelës fiskale që shoqëron aktin normativ të miratuar një ditë më parë nga qeveria, që shoq

KESH paralajmëron krizë prodhimi energjie
  • 2015-12-29

KESH paralajmëron krizë prodhimi energjie

Mungesa e reshjeve poshtë mesatares historike dhe vijimësia e periudhës së thatë edhe për vitin që vjen po vë në vështirësi furnizimin me energji nga prodhimi vendas. Korporata Elektroenergjitike Shqiptare ka vlerësuar si domosdoshmëri ruajtjen e rezervës energjetike, për të mos

Berisha Basha u vra nga miqte e qeverise Rama Deklarata psikiatrike
  • 2015-07-23

Berisha Basha u vra nga miqte e qeverise Rama Deklarata psikiatrike

Transmetuar me 23072015 - 1413 Tirane 23 korrik 2015 NOAal-Ish-Kryeministri Sali Berisha deklaroi ne Kuvend se Shqiperia u kthye ne pellg kanabisi ku jane mbjelle sasi te konsiderueshmebr br Gjate diskutimit te projektligjit Per ratifikimin e marreveshjes

A është kryegjyqtari i Vlorës ky debitor ndaj KESH-it?
  • 2015-07-21

A është kryegjyqtari i Vlorës ky debitor ndaj KESH-it?

Korporata Elektroenergjitike Shqiptare ka paditur një shtetas që quhet Skënder Haluci për mospagimin e disa faturave të energjisë elektrike. Ky emër përkon edhe me atë të kryegjyqtarit të Vlorës. I takon këtij të fundit të sqarojë nëse është ai apo jo. Faturat e papaguara nga Hal