Rezultate te kerkimit per termin: +Korpusi

Total: 679
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:53.729Z

Korpusi amerikan i Paqes në Kosovë

Në Kosovë, sot filloi shërbimin e tij grupi i parë i vullnetarëve të Korpusit të paqes së Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Vullnetarët e këtij korpusi, që është themeluar më 1961 nga presidenti John Kennedy, do të punojnë për dy vjet me r

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:09.525Z

Korpusi i Paqes na "dhuron" vullnetare

Korpusi i Paqes, nje agjenci qeveritare e Shteteve te Bashkuara te Amerikes, do te bashkepunoje me Ministrine e Shendetesise te Republikes se Shqiperise, duke caktuar vullnetare te Korpusit te Paqes qe te kontribuojne ne shendetesine shqiptare. Kryesisht ata do te punojne ne mbeshtetje te aktivitete

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:19.069Z

Korpusi Azem Hajdari, zbulohen detyrat që i ka ngarkuar PD

Sot një grupim i ri i Partisë Demokratike bëri debutimin e tij në protestën e 8 dhjetorit. Grupi në fjalë quhet "Korpusi Rinor Azem Hajdari". Ngjyra tërësisht e zezë e uniformave dhe flamujve të këtij grupimi nuk evokon gjëra fort të mira për të kihen parasysh zhvillimet e fundit n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:22.086Z

Korpusi i Vullnetarëve çel fushatën sensibilizuese: Denonco ndotjen!

Tiranë- Ka startuar sot pranë kodrave të liqenit artificial në Tiranë fushata sensibilizuese për denoncimin e ndotjes së mjedisit, një problem shqetësues ky për banorët e kryeqytetit por jo vetëm.Pjesëmarrës në çeljen e siparit për sensibilizimin për të denoncuar ndotësit e mjedi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:00.037Z

Korpusi i Paqes, konkurs për gjuhën angleze me nxënësit

Nxënësit e shkollave të mesme në rrethin e Mirditës morën pjesë në një konkurs të gjuhës angleze të organizuar nga vullnetarët e Korpusit të Paqes me mbështetjen e Ambasadës Amerikane. Të rinjtë fitues, patën mundësi të vizitojnë SHBA. MIRDITE- Prej tre vjetësh Korpusi i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:26.705Z

Korpusi i Vullnetarëve aksion në Shqipëri, Zonja e Parë: Të mbrojmë e pastrojmë mjedisin (FOTO)

—Nga Dorina Bilbili—- Tiranë- Korpusi Shqiptar i Vullnetarëve me mbështetjen e Zonjës së Parë, Odeta Nishani ndërmori këtë të shtunë një aksin masiv ndërgjegjësimi përmes pastrimit të zonave publike për një Shqipëri sa më të pastër! Vullnetarët e organizatës më t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.995Z

Korpusi i Paqes ndalet në Vlorë

Mjedisi ishte në fokusin misionarëve te Korpusit të Paqes. Dega e këtij korpsusi në Shqipëri dhe ambasadorët e mjedisit u ndalën në Vlorë, në një takim me studente e të rinj. Drejtori i kesaj organizate per Shqiperine, Hill Denham, tha se Korpusi i Paqes me nje histori meshu

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama