Rezultate te kerkimit per termin: +Korrea

Total: 32
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.105Z

Trazirat ne Ekuador Korrea Opozita nxit trazirat

Menjehere pas protestave te dhunshme kunder masave te qeverise presidenti i Ekuadorit Rafael Korrea i eshte drejtuar mijera ekuadorianeve nga Pallati presidencial. Ai ishte i bllokuar ne spital pas plagosjes dhe mbrohej ne forca shume te rrepta sigurie. Ai fajesoi opoziten per nxitjen e trazirave.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:48.703Z

Presidenti Korrea mbron Asanzh: Squhet krim

Presidenti i Ekuadorit ka hedhur poshtë akuzat për sulme seksuale ndaj themeluesit të WikiLeaks, Julian Asanzh, i cili prej dy muajsh po strehohet në Ambasadën e vendit të tij në Londër, duke u shprehur se një burrë nuk mund të thuhet se ka përdhunuar një grua, nëse ajo e ka futur vet�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.120Z

Ekuador 8 viktima nga protesta e ushtarakeve. Korrea Pergjegjesit para drejtesise

Shkon ne 8 numri i viktimave te aksionit te deshtuar ushtarak per nje grusht shteti dy dite me pare ne Ekuador. Sipas bilancit me te fundit te ministrise se Shendetesise 3 persona humben jeten ne kryeqytetin Kuinto 5 ne qytetin Guajakil ndersa 274 te tjere mbeten te plagosur. Dy prej viktimave sipas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.452Z

Ekuador policet menduan vrasjen e presidentit

Policet qe moren peng presidentin para pak ditesh ne Ekuador menduan vrasjen e tij. Ky eshte lajmi qe njoftohet nga agjencia shteterore e lajmeve ne Ekuador e cila shton me tej se gjate zbardhjes se incizimeve te bisedave mes policeve qe moren penga presidentin Rafael Korrea per me shume

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.938Z

Ekuador lirohet presidenti

Forcat e sigurise ne Ekuador liruan presidentin e vendit Rafael Korrea i cili u mbajt peng per disa ore rresht ne nje spital ne kryeqytetin Kuito nga 800 police protestues. Korrea u kishte apeluar me pare autoriteteve te sigurise te mos nderhynin per ta liruar per te evituar nje gjakderdh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.107Z

Kolumbia e Peruja hapin kufirin me Ekuadorin

Kolumbia dhe Peruja rihapen kufirin me Ekuadorin i bllokuar pas pengmarrjes se presidenteti ekuadorian Rafael Korrea nga 800 police qe protestonin kunder shkurtimeve ekonomike te ndermarra prej tij. Kolumbia dhe Peruja mbyllen kufijte me Ekuadorin ne shenje mbeshtetjeje per presidentin Ko

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.938Z

Ekuador shpallet gjendja e emergjences

Autoritetet ekuadoriane shpallen gjendjen e emergjences qe do te qendroje ne fuqi per nje jave pas reagimit te dhunshem te efektiveve te policise vendase te cilet qelluan ndaj presidentit pas vendimit te ketij te fundit per te shkurtuar dietat dhe dekorimet. Ushtria dhe forcat e tjera te

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama