Rezultate te kerkimit per termin: +Korreshi

Meta: total 164 / total_found 164 / time 0.000 / keyword[0] korreshi / docs[0] 164 / hits[0] 206 /
No Pic available
  • 2019-03-14

30 vjet pa dramaturgun dhe aktorin Hekuran Zhiti

30 vjet më parë, në 15 mars, mbylli sytë përgjithmonë autori i shumë komedive dhe dramave, por dhe i satirave në vargje, edhe elegjive, aktor profesionist, por dhe mësues i nderuar, Hekuran Zhiti (1911 1989). Vinte nga Tomorica, nga Mali i Tomorrit ose Olimpi i shqiptarëve. Në vitin 1932

No Pic available
  • 2017-12-04

Bashkimi Evropian hap thesin, miliona euro projekte në Shqipëri

  Rruga drejt Bashkimit Europian nuk është vetëm lufta ndaj krimit dhe korrupsionitpike se pari, do të duhet te sillemi dhe ti trajtojmë të tjerët si të tillë. Dhe kjo nis që nga sportelet e shtetit, që duhet të ofrojnë standarde evropianë. Bashkimi Evropian ka investuar miliona euro

Pako dhuratë, në pranga shqiptari me drogë në vlerë 55 mijë euro
  • 2017-10-30

Pako dhuratë, në pranga shqiptari me drogë në vlerë 55 mijë euro

Policia italiane e Raguzës ka ekzekutuar në mëngjesin e sotëm operacionin e koduar “Pako dhuratë” i cili ka çuar në arrestimin e shtetasit shqiptar Emiljan Korreshi 23 vjeç me akuzën e trafikut të lëndës narkotike të tipit marijuanë e kokainë. Shqiptari sapo kishte mbërri

No Pic available
  • 2017-10-09

Faslli Haliti: Pas dënimit, iu ktheva përsëri të shkruarit furishëm     

Intervistë me poetin Faslli Haliti Diku, në romanin e tij të famshëm, «Doktor Zhivago», Pasternaku, shkruan pak a shumë: askush nuk e do poezinë sa çe do një rus ! Më vjen keq, i madhi Boris, kuptohet që ti nuk dije asgjë për Lushnjën, thotë autori i këtij shkrimi. Kush ka të drejt

No Pic available
  • 2017-08-18

White kapet shpërndarësi i kokainës, i gjejnë me vete 22 doza

Goditet një rast i shpërndarjes së drogave të forta në Lushnje. Policia ka arrestuar një 27 vjeçar pasi iu gjetën e sekuestruan në cilësinë e provës materiale 22 doza lëndë narkotike e dyshuar Kokainë. Në kuadër të operacionit të koduar “White” është arrestuar Marsel

Fier, e bardha vë në pranga të riun me 22 doza kokainë
  • 2017-08-18

Fier, e bardha vë në pranga të riun me 22 doza kokainë

Një operacion antidrogë i koduar White (E bardha), i zhvilluar nga policia e Fierit, ka goditur një rast të shpërndarjes së drogave të forta. Gjatë këtij operacioni të zhvilluar mbrëmjen e djeshme është zbuluar kokainë, si dhe është vënë në pranga një person. I arrestuari është

Ambasada Holandeze : Kredidhënia e FED Invest po rrit numrin e grave sipërmarrëse në Shqipëri
  • 2017-02-22

Ambasada Holandeze : Kredidhënia e FED Invest po rrit numrin e grave sipërmarrëse në Shqipëri

Numri i grave sipërmarrëse në Shqipëri po vjen gjithnjë duke u rritur. Sipas statistikave të fundit të  INSTAT janë afro 32% e biznesve që drejtohen nga gratë. Në këtë aspekt një kontribut të rëndësishëm për mbështetjen e këtyre grave ka dhënë edhe Fed Invest me mikrokreditë