Rezultate te kerkimit per termin: +Korrespondenti

Meta: total 1000 / total_found 2671 / time 0.001 / keyword[0] korrespondenti / docs[0] 2671 / hits[0] 2915 /
Si trajnohen në timon agjentët e Shërbimit Sekret amerikan
  • 2019-04-08

Si trajnohen në timon agjentët e Shërbimit Sekret amerikan

Të mbrosh Presidentin e Shteteve të Bashkuara është një punë shumë komplekse. Siç njofton korrespondenti i Zërit të Amerikës, Steve Herman, çdo agjenti të Shërbimit Sekret i duhet të kalojë një trajnim të posaçëm për ngarjen e makinës, në qendrën e trajnimit në Laurel, të

Mbretëresha Geraldinë sëmuret rëndë, ndihmohet nga gjinekologu grek
  • 2019-02-11

Mbretëresha Geraldinë sëmuret rëndë, ndihmohet nga gjinekologu grek

Nga Aurenc Bebja Paris-soir ka botuar, të mërkurën e 12 prillit 1939, në faqen n°5, një shkrim në lidhje me gjendjen shëndetësore të mbretëreshës Geraldinë, asokohe e strehuar në Greqi. Në shkrim thuhet se Mbretëreshën Geraldinë e kanë zënë ethet e lehonisë (puerperale). Shkrim

Intervista ekskluzive e Mbretëreshës Geraldinë për Paris-Midi (1938)
  • 2019-02-05

Intervista ekskluzive e Mbretëreshës Geraldinë për Paris-Midi (1938)

Nga Aurenc Bebja Paris-Midi ka botuar, të martën e 26 prillit 1938, në ballinë, intervistën ekskluzive të korrespondentit të saj me mbretëreshën e ardhshme të Shqipërisë. Gazetari flet për takimin e veçantë që ka zhvilluar me Mbretëreshën dhe personat që e kanë pritur.  Gjithash

Protesta në Athinë, korrespondenti i TCH sulmohet në lidhje direkte (Video)
  • 2019-01-20

Protesta në Athinë, korrespondenti i TCH sulmohet në lidhje direkte (Video)

Artur Bibe, korrespondenti i Top Channel në Athinë, është sulmuar nga anëtarë të ekstremit të djathtë gjatë një lidhjeje direkte nga kryeqyteti grek, që është mbërthyer nga protestat në lidhje me emrin e ri të Maqedonisë. Gazetari u ngatërrua për maqedonas dhe ia bënë të pamun

Akulli bllokon autostradën Shkodër-Hani i Hotit, priten borëpastruese
  • 2019-01-10

Akulli bllokon autostradën Shkodër-Hani i Hotit, priten borëpastruese

Reshjet e dendura të dëborës kanë sjellë pasditen e kësaj të enjteje bllokimin e autostradës Shkodër-Hani i Hotit. Sipas raportimeve të fundit nga vendngjarja, kalimi i automjeteve është bllokuar te mbikalimi në fshatin Vrakë. Korrespondenti i Top Channel nga kryeqendra e veriut njofto

No Pic available
  • 2018-11-10

Kritikët: Trajtimi i gazetarit të CNN-it nga Shtëpia e Bardhë, jodemokratik

Shtëpia e Bardhë i ka hequr kredencialet korrespondentit Jim Acosta të televizionit CNN, pasi një shkëmbimi të ashpër që ai pati me Presidentin Donald Trump. Bllokimi i gazetarit nga Shtëpia e Bardhë është shembulli i fundit i një marrëdhënieje të tensionuar të presidentit me median

No Pic available
  • 2018-11-08

Trump përplaset me gazetarin: Njeri i tmerrshëm, nuk duhet të punoni për CNN

Urrejtja e presidentit amerikan Donald Trump ndaj mediave dhe gazetarëve duket se nuk do të marrë fund kurrë. Trump pati dje një përplasje tjetër me korrespondentin e rrjetit CNN Jim Acosta, të cilin e quajti “njeri i vrazhdë”, kur gazetari u përpoq t’i bënte atij një