Rezultate te kerkimit per termin: +Korrikut

Meta: total 1000 / total_found 8809 / time 0.012 / keyword[0] korrikut / docs[0] 8809 / hits[0] 10500 /
No Pic available
  • 2019-04-11

Sezonin e zgjatët vetë, Rama batuta në QS: E çfarë vape do jetë këtë korrik!

Kryeministri Edi Rama dhe kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj zhvilluan një takim me disa studentët në Qytetin Studenti, ku premtuan ndër të tjera ndërtimin e Kampusit Universitar brenda mandatit të ardhshëm në krye të Bashkisë së Tiranës. Gjatë bashkëbisedimit, Rama nuk k

Deputet sere, Murrizi për Bashën e Bylykbashin: O birbo të bërë synet, hajeni në Lushnje!
  • 2019-04-07

Deputet sere, Murrizi për Bashën e Bylykbashin: O birbo të bërë synet, hajeni në Lushnje!

Prej disa ditësh vijon një debat i ashpër në distancë, madje edhe me fyerje të rënda midis ish-deputetit të PD Oerd Bylykbashi dhe kolegut të tij të mbetur në Parlament, pas djegies së mandateve, Myslikm Murrizi. Pasi e etiketoi si deputet plastmasi, Bylykbashi u sulmua nga Murrizi, i ci

Paralajmërimi i frikshëm i Artan Hoxhës për Shkodrën: Vendi ka hyrë në ciklin e gjakmarrjes!
  • 2019-04-02

Paralajmërimi i frikshëm i Artan Hoxhës për Shkodrën: Vendi ka hyrë në ciklin e gjakmarrjes!

Numri i viktimave fatkeqësisht do të rritet në Shkodër nga përplasja e grupeve kriminale. Sipas gazetarit Artan Hoxha tashmë në Shkodër nuk kemi thjesht një konflikt mes dy grupeve rivale, por sipas tij situata ka hyrë në ciklin e gjakmarrjes. Situata për fat të keq nuk është ajo q

No Pic available
  • 2019-04-02

Lanë mandatet, i kapi kriza. Kush janë 11 deputetët e PD-LSI që duan rrogat?

Dogjën mandatet, por kjo nuk do të thotë se heqin dorë nga benefitet që gëzojnë prej statusit të deputetit. Top Channel ka mësuar se 11 deputetë të opozitës kanë aplikuar pranë Institutit të Sigurimeve Shoqërore për të marrë pagesën shtesë, e cila është sa gjysma e pagës brut

ÇLIRIMI I SHTETIT NGA KRIMINALIZIMI, KRYEKAUZË E OPOZITËS
  • 2019-04-02

ÇLIRIMI I SHTETIT NGA KRIMINALIZIMI, KRYEKAUZË E OPOZITËS

Nga Petrit Vasili Shteti për shkak të puçit politik të kapjes nga Rilindja është shpërbërë strukturalisht,juridikisht dhe moralisht. Kryekauza e opozitës është natyrshëm vetëm e vetëm një: çlirimi i shtetit nga kapja dhe kriminalizimi përmes votës së lirë. Ringritja e shtetit n

Trondit Erdogan: Populli i Egjiptit është zemra e Turqisë, por presidenti
  • 2019-02-25

Trondit Erdogan: Populli i Egjiptit është zemra e Turqisë, por presidenti

Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan i ka dhënë përgjigje pyetjes së përse nuk takohet me presidentin e Egjiptit Abdel Fattah al-Sisi. “Unë nuk takohem kurrë me një njeri të tillë. Para së gjithash ai duhet të lirojë me një amnisti të përgjithshme të gjithë njerëzit q

Arrestime masive në Turqi lidhur me tentativën për puç
  • 2019-02-22

Arrestime masive në Turqi lidhur me tentativën për puç

Policia turke bastisi të premten shtëpitë e qindra ushtarakëve në lidhje me grushtin e dështuar të shtetit të korrikut 2016. Prokuroria ka akuzuar anëtarë të shërbimit ushtarak për lidhje me rrjetin e klerikut mysliman Fethullah Gulen, i cili jeton në SHBA. Ankaraja ka fajësuar përkr