Rezultate te kerkimit per termin: +Kortezhit

Meta: total 151 / total_found 151 / time 0.000 / keyword[0] kortezhit / docs[0] 151 / hits[0] 178 /
Çpo ndodh në Elbasan? Prishi takimin e Ramës, arrestohet ish-deputeti i PD
  • 2019-04-02

Çpo ndodh në Elbasan? Prishi takimin e Ramës, arrestohet ish-deputeti i PD

Vazhdojnë tensionet në qarkun e Elbasanit, ku kryeministri Edi Rama dhe eskorta e tij janë ndalur disa herë në pritë, gjatë rrugës për në vendet ku ka zhvilluar aktivitetet elektorale. Pas arrestimit të kreut të PD në Librazhd dhe 5 militantëve që i ndërprenë rrugën shefit të qeve

NË ORIGJINË TË KONFLIKTIT ËSHTË PUSHTETI
  • 2019-02-28

NË ORIGJINË TË KONFLIKTIT ËSHTË PUSHTETI

Nga: Bajram PEÇI Je i shtrënguar të rrëmosh, ndryshe, në një analizë të konflikteve që nuk na ndahen, nuk ka gjasa ti japësh gjegje pyetjes, pse? Në pamje të parë duken sikur janë zhvillime korente, por ngatërrohesh me këmbët e tua. Konfliktet shtyhen në thellësi vitesh. Mënyra m

No Pic available
  • 2017-08-06

Historitë e pesë grave kurajoze

Trëndafila të kuq për Kouritën  Kourita Skot King Kourita Skot King është një grua guximtare e vërtetë. Kur burri i dashur i saj, Martin Luter King Xhunior, u martirizua për qëndresën e tij në Lëvizjen për të Drejtat Civile, Kourita doli vullnetarisht në udhëheqje të Lëvizjes. M

No Pic available
  • 2017-08-01

Vijon projekti për rehabilitimin e varrezave të Sharrës

Varrezat e Sharrës po shndërrohen dita-ditës në një vend dinjitoz prehje për ata që nuk jetojnë më, por edhe për njerëzit që vizitojnë të afërmit e tyre. Bashkia e Tiranës po punon me ritme të shpejta për të përfunduar projektin e rehabilitimit të plotë të varrezave të Sharr

No Pic available
  • 2017-05-28

Ditët e fundit të atentatorit të Perandorit, Vasil Laçi

Nga Prof. Nasho Jorgaqi Procesi i hetuesisë së Vasil Laçit u krye në një kohë të shpejtë, por akoma më me ngut u zhvillua gjyqi. Dhe në qoftë se hetimi u bë i dyfishtë, nga njerëzit e mbretit dhe të Duçes, akuza dhe gjyqi u shkrinë në një. Atentatori ishte armiku i tyre i përbas

Drejtësia, i mjeri Shukri dhe gjyqtari Shyqyri qefliu
  • 2016-10-01

Drejtësia, i mjeri Shukri dhe gjyqtari Shyqyri qefliu

Nga Anri Bala Do e kisha harruar Shukriun, ashtu sikurse harrohen mbas çdo tre ditëve, të gjitha çudit shqiptare. Por nuk më lanë lajmet e kronikës, duke ma rikujtuar të shkretin. I mjeri Shukri! Tani ndodhet pas hekurave të qelisë dhe me një akuzë të rëndë: Korrupsion, shpërdorim

FOTO/ Pamje të rralla të dy varrimeve të Ismail Qemalit
  • 2016-08-28

FOTO/ Pamje të rralla të dy varrimeve të Ismail Qemalit

Në përpjekje për të ndikuar tek Roma zyrtare mbi çështjen shqiptare në vitet 1918-19, pas Luftës së Parë, Ismail Qemali niset drejt kryeqytetit italian. Por autoritetet i kërkojnë të ndalojë në Peruxhia derisa të merret një përgjigje nga Roma nëse mund të pritej atje. Në hotel B