Rezultate te kerkimit per termin: +Kosi

Total: 360
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.864Z

Kosi dhebakteret e mira

TIRANE-Thuhet se ndër bakteret që ndikojnë për mirë në shëndetin e njeriut, janë ato që gjenden në kos. Këto quhen edhe baktere të mira. Por, sa e vërtetë është kjo? Sipas një studimi, kosi që përmban baktere të mira, pakësoi 19 për qind numrin e infeksioneve të zakonshme mes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:17.851Z

Kosi ndihmon ne uljen e tensionit

Transmetuar me 22102016 - 1838 Nje studim i fundit qe ka perfshire mijera persona ka treguar se kosi e ul me 20 rrezikun e tensionit te larte Efekti eshte vene re me shume te femrat pasi meshkujt konsumojne shume me pak kos sipas stu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:41.730Z

Kosi ushqimi natyral me shume benefite

Transmetuar me 23032016 - 1821 Gjate nje studimi i cili eshte bere te femrat per shkak se ato konsumojne me shume kos se meshkujt dolen ne perfundim se grate qe konsumonin kos te pakten 5 here ne jave e kishin parandaluar me 20 rrit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:19.753Z

Rita Ora: Kosi grek, sekreti i bukurisë sime

Këngëtarja Rita Ora ka zbuluar në një intervistë për Glamour.it, se sekreti i vërtetë i bukurisë së saj është kosi grek. "Unë errësoj vetullat gjithë kohës dhe ndriçoj qepallat, por sekreti i vërtetë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:20.609Z

Kosi ul rrezikun e prekjes nga diabeti i tipit 2

Transmetuar me 19122015 - 2101 PUBLICITET Shkencetaret nga Kembrixhi bene te ditur se sipas studimeve kosi mund te ule riskun e prekjes nga diabeti i tipit 2br br Artikulli i publikuar ne revisten Diabetologia tregon se sa m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:38.734Z

Kokaina në salcë kosi, udhri u dha nga burgu

I gjithë mekanizmi për dërgesën e drogës në Greqi është drejtuar nga qelitë e paraburgimit TIRANË- Prokuroria e Krimeve të Rënda pas hetimeve dy mujore identifikon “porositësin” e drogës prej 4 kg hashash dhe 300 gram kokainë të kapur fund qershorin e këtij viti n�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:43.815Z

Kosi mbron dhëmbët tek fëmijët

TIRANE-Fëmijët të cilët konsumojnë më shumë kos dhe produkte të tjera qumështit janë më të mbrojtur nga kariesi. Përfundimi vjen nga një studim japonez i realizuar kohë më parë, të cilët kishin studiuar li

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama