Rezultate te kerkimit per termin: +Kosovn

Meta: total 578 / total_found 578 / time 0.000 / keyword[0] kosovn / docs[0] 578 / hits[0] 1140 /
No Pic available
  • 2018-02-17

KOSOVA 10 VJET E PAVARUR: JO SHUMË PËR TË FESTUAR

Kosova feston 10 vjet pavarësi: Por problemet nuk janë pakësuar. Vendi ka nevojë pr reforma. Impulset pr to duhet t vijn nga brenda dhe nga jasht vendit, mendon Vilma Filaj-Ballvora. E gjitha q ne kemi sht pavarsia”, sht prgjigjia lakonike e nj studenti nga Kosova duke iu prgjigjur pyetjes

A u shit Kosova në Mukje? Sadik Premte përballë Malëshovës
  • 2017-08-03

A u shit Kosova në Mukje? Sadik Premte përballë Malëshovës

Prof. Xhelal Gjeçovi Në këto vite të mendimit të lirë, është shkruar e diskutuar shumë për Mukjen  dhe nuk është bërë keq, pasi përmes tyre janë ballafaquar e sqaruar mjaft probleme të diskutueshme të kësaj  ngjarje. Por, përqendrimi i vëmendjes tek Mukja duket se nuk ka qenë

No Pic available
  • 2016-11-29

Rama: Dhjetori ska të bëjë me Bundestagun, presim mbështetjen e Gjermanisë

Pas takimit me kancelaren Angela Merkel në Berlin në intervistë për DW kryeministri i Shqipërisë prononcohet për raportet Gjermani-Shqipëri dhe marrëdhëniet në rajonin e Ballkanit Perëndimor. Intervista DW: Z. kryeministër sot është dita dita e flamurit, dhe ju qendroni në Gjermani,

No Pic available
  • 2016-11-29

Dhjetori ska të bëjë me Bundestagun, presim mbështetjen e Gjermanisë

Kryeministri Edi Rama ka ripësëritur se vendimarrja e dhjetorit nga Këshilli Europian për hapjen e negociatave të Shqipërisë me Bashmkimin Europian nuk lidhet me Bundestagun gjerman. Në një intervistë për DW, pas takimit me kancelaren Merkel në Berlin, Rama u shpreh se dhjetori ka lidhje

No Pic available
  • 2016-11-29

Edi Rama: Çfarë bisedova në takimin kokë më kokë me Merkel

Pas takimit me kancelaren Angela Merkel në Berlin në intervistë për DË kryeministri i Shqipërisë prononcohet për raportet Gjermani-Shqipëri dhe marrëdhëniet në rajonin e Ballkanit Perëndimor. DW: Z. kryeministër sot është dita dita e flamurit, dhe ju qendroni në Gjermani, çfarë do

Rama: Mbështetja e Gjermanisë, përgjegjësi e madhe. Negociatat nuk çelen pa Vettingun
  • 2016-11-29

Rama: Mbështetja e Gjermanisë, përgjegjësi e madhe. Negociatat nuk çelen pa Vettingun

Pas takimit me kancelaren Angela Merkel në Berlin në intervistë për DW kryeministri i Shqipërisë prononcohet për raportet Gjermani-Shqipëri dhe marrëdhëniet në rajonin e Ballkanit Perëndimor. DW: Z. kryeministër sot është dita dita e flamurit, dhe ju qendroni në Gjermani, çfarë do

INTERVISTA/ Meta: LSI, ose do të jetë një forcë edhe më e rëndësishme e qeverisë, ose do të jetë forca kryesore opozitare në Shqipëri
  • 2016-10-25

INTERVISTA/ Meta: LSI, ose do të jetë një forcë edhe më e rëndësishme e qeverisë, ose do të jetë forca kryesore opozitare në Shqipëri

Do të doja ta nisnim bisedën me dekretin e Presidentit, i cili ka refuzuar atë që disa e quajnë Ligji i plehrave, disa të tjerë Ligji i mbetjeve urbane, por, përtej tautologjisë semantike që krijohet, unë do të doja qëndrimin tuaj. Ju do të votoni në favor të dekretit të Presiden

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama