Rezultate te kerkimit per termin: +Kosovs

Total: 1214
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.334Z

Populli dhe kuvendi i kosovs

Gati nj shekull do t bhet q kur populli shqiptar, gjegjsisht Kosova dhe trojet shqiptare n Maqedoni, Serbi dhe n Male Zi u pushtuan nga Serbia n vitin 1912. Pas plot gati nj shekull prpjekjeje, mundi, sakrifice, rezistenc dhe luft, popullit shqiptar edhe sot ksaj dite ju pamundsohet q n mnyr t lir

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.342Z

Holanda, n mbshtetje t Kosovs

Ministri i Punve t Jashtme, Sknder Hyseni, sht takuar n Hag me ministrin e Punve t Jashtme t Mbretris s Holands, Maxime Verhagen, t cilin e ka falnderuar pr mbshtetjen e vazhdueshme q Holanda i ka dhn Kosovs n t gjitha fazat e rndsishme npr t cilat vendi yn ka kaluar. Ministri Hyseni e ka njohur mi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.850Z

Zgjedhjet serbe rrezikojn pavarsin e Kosovs

Pavarsia e Kosovs e shpallur m 17 shkurt t ktij viti, do t vihet n sprov dhe rrezik serioz m 11 maj t po ktij viti, n ditn kur jan caktuar t mbahen zgjedhjet parlamentare dhe lokale t Serbis edhe n Kosov. Mbajtja e zgjedhjeve serbe n Kosov, e ka pr qllim kompromentimin e pavarsis s shpallur dhe kri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.625Z

SHBA: Lreni t qet pavarsin e Kosovs!

Delegacioni rus (Update) Lreni t qet pavarsin e Kosovs, sepse ajo sht vullnet i popullit dhe faktor stabiliteti n Ballkan, ka thn sot para Gjykats Ndrkombtare t Drejtsis n Hag, prfaqsuesi i Shteteve t Bashkuara, Harold Koh. N nj fjalim q ishte mbrojtja m e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.341Z

Pyetsor pr pavarsin e Kosovs

Ana tjetr e medaljes 1. A keni marr pasaport t Serbis brenda ktyre tet vjetve? 2. A keni futur mallra kontraband n Kosov? 3. A keni dhn para pr t marr dokument n komun? 4. A keni uzurpuar ndonj shtpi ose ndonj dyqan t qytetarve q jan zhvendosur nga Kosova? Prgjigjet n kto pyetje dhe n disa t tj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.990Z

Pavarsia e Kosovs sht e pakthyeshme

Mendimi kshillues i Gjykats Ndrkombtare t Drejtsis nuk do t prcaktoj asgj, por do t jet nj kshill pr dika q ka ndodhur n t kaluarn e jo nj udhzim pr t ardhmen. Pra nuk vihet ne dyshim ligjshmria e pavarsis s Kosovs, dhe as ligjshmria e njohjes s ksaj pavarsie. M shum vende e kishin t pamundur t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.344Z

Maqedonia kundr shtyrjes s statusit t Kosovs

Ministri i Punve t Jashtme i Maqedonis, Antonio Milloshoski, deklaroi se anulimi i zgjidhjes s statusit t Kosovs rrit rrezikun pr destabilizim n rajon dhe se propozimet pr ndarjen e Kosovs jan t papranueshme pr vendin e tij. "do anulim i zgjidhjes s statusit t Kosovs do ta rris rrezikun e destabiliz

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama