Rezultate te kerkimit per termin: +Kosov

Meta: total 1000 / total_found 132981 / time 0.053 / keyword[0] kosov / docs[0] 132981 / hits[0] 582600 /
Qeveria mbanë fshehtë edhe shpenzimet e dialogut Kosovë-Serbi
  • 2015-06-02

Qeveria mbanë fshehtë edhe shpenzimet e dialogut Kosovë-Serbi

Në një takim treditor, që për çdo vjet rregullisht mbahet në kuadër të dialogut teknik për stabilizim-asociim midis Kosovës dhe Bashkimit Evropian, prej 26 deri më 28 janar 2015, në Bruksel delegacionin e Kosovës përbënin 65 zyrtarë të 23 institucione publike. Asnjëherë nuk ësht

Gjermania sot kthen 240 emigrantë kosovarë
  • 2015-06-02

Gjermania sot kthen 240 emigrantë kosovarë

Gjermania pritet të kthej të martën rreth 240 emigrantë kosovarë të cilët i përkasin valës së fundit të migrimit, ka bërë të ditur për KosovaLive, drejtori i Departamentit për shtetësi, azil migracion në Ministrinë e Punëve të Brendshme të Kosovës, Valon Krasniqi. Sipas njoft

Pasaniku i Ministrisë së Drejtësisë (Dokument)
  • 2015-06-02

Pasaniku i Ministrisë së Drejtësisë (Dokument)

Mnistri i Drejtësisë respektivisht nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Hajredin Kuçi sipas deklarimit të pasurisë në AKK gëzon një pasuri të madhe nga postet që posedon. Kuçi gëzon tre poste atij të ministri, profesori ( në UP, në Universitetin e Pejës, dhe në Universi

AAK e quan shpifje raportin e Antikorrupsionit
  • 2015-06-02

AAK e quan shpifje raportin e Antikorrupsionit

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës demanton deklarimin e pasurisë që është bërë sot nga Agjencioni Antikorrupsion. AAK, po i quan shpifje të ulëta dhe mospasqyrim i të vërtetës për deklarimin e pasurisë së zyrtarëve të AAK-së. Reagimi i plotë i AAK-së: Gjatë ditës së sotme ë

Republika e euforisë
  • 2015-06-02

Republika e euforisë

Nga Lumir Abdxhiku Një pjesë e shqiptarëve të Kosovës dhe fatkeqësisht të artikuluar mirë nga grupe të ndryshme politike nacionaliste - të djathta e të majta pa dallim, vazhdojnë të ndërtojnë institucione e trupa paralele me shtetësinë. Këta hipokritë të rrastë, deputetë e p

Kosova në Eurovision 2016
  • 2015-06-02

Kosova në Eurovision 2016

Blogu më i njohur në lidhje me festivalin europian të këngës,ka postuar dje një artikull, sipas të cilit me shumë siguri Kosova do të konkurojë me një këngë të veten vitin e ardhshëm. Për më tepër, vetë zëvendësministri i jashtëm i Kosovës, shkruan në Twitter: "Që të jemi

Halim Kosova, Alternativa e vetme për Tiranën
  • 2015-06-02

Halim Kosova, Alternativa e vetme për Tiranën

Kandidati i "Aleancës për Punë dhe Dinjitet" për kryeqytetin prezanton programin para qytetarëve. Kryefjala e programit të Halim Kosovës është hapja e 25 mijë vendeve të reja pune dhe ulja e taksave me 30%. Deklarata e Kosovës: Kosova: Rama ka qenë vlerësues maksimal i punës