Rezultate te kerkimit per termin: +Kosov

Meta: total 1000 / total_found 155261 / time 0.057 / keyword[0] kosov / docs[0] 155261 / hits[0] 669990 /
No Pic available
  • 2016-04-11

Haradinaj: Jemi kundër shkrirjes së AAK-së në Vetëvendosje

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) është e vendosur të vazhdojë e vetme rrugëtimin drejt kundërshtimit të Marrëveshjes për Asociacionin e Komunave me Shumicë Serbe dhe Marrëveshjes së Demarkacionit me Malin e Zi. Kështu ka thënë lideri i kësaj partie, Ramush Haradinaj, sipas

No Pic available
  • 2016-04-11

Xhihadistët në Greqi, frikë nga radikalët e trajnuar në Kosovë dhe Bosnjë

Edhe Greqia është vënë në alarm për rekrutimin e xhihadistëve. Kushtet tejet të këqija me të cilën jetojnë emigrantët mund ti detyrojnë ata që të rekrutohen nga elementë ekstremistë nëpërmjet internetit. Autoritetet greke kanë marrë informata nga shërbimet homologe si Italia,

No Pic available
  • 2016-04-11

Meta: Të hetohet përfshirja e çdo politikani në parajsat fiskale, transparencë për koncesionet

Kreu i Kuvendit të Shqipërisë Ilir Meta në një intervistë për emisionin “Komiteti” në Radio Televizionin e Kosovës, duke ju referuar skandalit “Panama Papers” dhe përfshirjes e Shqipërisë, ka apeluar për më shumë përgjegjshmëri nga autoritetet shqiptare në p

No Pic available
  • 2016-04-11

President në 2017-ën? Ja përgjigja e Ilir Metës

Kryetari i Kuvendit Ilir Meta gjatë një interviste për emisonin Komiteti në televizonin RTK të Kosovës, ka folur në lidhje një sërë çështjes në lidhje me aktualitetin politik në vend. Meta ka folur në lidhje me raportet brenda mazhorancës ndërsa i ka dhënë përgjigje edhe zërave

No Pic available
  • 2016-04-10

Daçiç sot viziton trashëgiminë kulturore serbe në Kosovë

Disa ditë pas vizitës së kryeministrit serb Aleksander Vuçiç, një tjetër zyrtar i lartë i qeverisë Serbe do të vizitojë Kosovën. Zv/kryeministri dhe njëherësh ministër i Jashtëm, Ivica Daçiç, sot do të jetë në Kosovë për të vizituar, siç thuhet në një njoftim të ministris

Thaçi President i Kosovës, mediat e huaja: Një karrierë e ngritur mbi akuza
  • 2016-04-10

Thaçi President i Kosovës, mediat e huaja: Një karrierë e ngritur mbi akuza

Në Kosovë nisi të njihej si "Gjarpri". E më pas në deklarimet e tij publike nëpër mediumet e huaja po fliste si drejtor politik i UÇK-së. Nuk vonuan shumë dhe erdhën bisedimet e Rambujesë, ku Hashim Thaçi ishte udhëheqës i palës kosovare në këto bisedime. Aty nisin edhe shkrimet e

Aksident trafiku në magjistralen Prishtinë  Fushë Kosovë, përplasen disa vetura
  • 2016-04-10

Aksident trafiku në magjistralen Prishtinë Fushë Kosovë, përplasen disa vetura

Në magjistralen Prishtinë - Fushë Kosovë, në afërsi të mbikalimit të autostradës, ka ndodhur një aksident i rëndë, në të cilin janë përfshirë të paktën pesë vetura. Jozyrtarisht flitet për 10 persona të lënduar, të cilët janë dërguar në Qendrën Klinike Universitare të