Rezultate te kerkimit per termin: +Kosov

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:20.783Z

Ashton viziton Kosovën

Në mbledhjen e sotme të Qeverisë së Kosovës, kryeministri Hashim Thaçi, duke njoftuar kabinetin qeveritar lidhur me takimin e gjashtë me radhë me homologin e tij serb, Ivica Daçiq në Bruksel, ka thënë se takimi tjetër i radhë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:18.712Z

Egjipti njeh Kosovën

Kosova ka marrë edhe një njohje në pesë vjetorin e pavarësisë së saj. Egjipti sot ka dërguar ndihmëspresidenten e vendit për t’i sjell njohjen e shtetit të Kosovës. Ky është vendi i 99 brenda këtyre viteve që njeh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:03.035Z

Jo në Kosovë!

Ministrit pa portofol në Qeverinë e Serbisë të ngarkuar me Kosovë, Aleksandar Vulin do t’i ndalohet nesër hyrja në Kosovë, bën të ditur Tanjug i thirrur në disa burime në Prishtinë. Këtë informatë Tanjugut ia kan&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:16.513Z

Kodheli viziton Kosovën

Ministrja e Mbrojtjes e Republikës së Shqipërisë, Mimi Kodheli është dukë qëndruar në Kosovë. Gjatë kësaj vizite, e cila i paraprin takimit të dy qeverive, Kosovës dhe Shqipërisë në Prizren më 11 janar, ministr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:29.768Z

Amerika: Urime Kosovë!

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Tracey Jacobson, nëpërmjet llogarisë së saj në Twitter, ka përgëzuar Kosovën për pranimin në Federatën Ndërkombëtare të Notit. Kosova gjatë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.678Z

Kosovë, vazhdonkonfiskimi i targaveserbe

TIRANE- Policia e Kosovës po vazhdon me konfiskimin e targave të reja të Serbisë me inicialet e qyteteve të Kosovës, pavarësisht kërkesës së Beogradit zyrtar që të ndërpritet konfiskimi. Zëdhënësi rajonal i Policisë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.052Z

Shvarzenberg viziton Kosovën

PRISHTINE- Me ftesë të Ministrit të Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, sot dhe nesër do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Kosovë, ministri i Punëve të Jashtme i Republikës &Cced

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama