Rezultate te kerkimit per termin: +Kosova

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:40.651Z

Kosova justifikon Bashen

brbrKandidati i koalicionit te djathte Halim Kosova eshte perpjekur te justifikoje kryebashkiakun aktual te Tiranes Lulzim Basha per pune te pambaruara ose te pakryera Kosova pranoi se Basha ka lene pas dore administrimin e kryeqytetit per tu marre me pune e partise Deklaraten Halim Kosova e beri g

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:25.169Z

KOSOVA, JO KOSOVO!

Është e pasaktë thënia që, "Serbia e ka humbur Kosovën". Këtë gabim e shqiptojnë mjaftë analistë, por dhe politikanë e diplomatë, madje edhe në Shqipëri. E humbur quhet diçka që ka qenë e jotja dhe, për shkaqe të ndryshme, nuk e zotëron më. Kosova ishte nën Serbi, por

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:41.455Z

Voton Halim Kosova

brbrVetem 20 minuta pas rivalit te tij per Bashkine e Tiranes doktor Halim Kosova ka hedhur voten e tij ne nje qender votimi te ngritur ne nje konsultore te Tiranes ne njesine nr 5 Kosova shoqerohej nga bashkeshortja e tij Elsa ifti Kosova ka pritur ne radhe per te ushtruar te drejten kushtetuese te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.628Z

Përforcohet Kosova

Federata e Boksit e Kosovës (FboxK) e ka marrë shumë seriozisht aventurën e përfaqësueses së Kosovës në këtë edicion garash në BoxingONE League – Championship. Drejtuesit e FboxK-së synojnë që reprezentacioni kosovar në këtë edicion garash të arrijë të paktën deri në finale

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:42.401Z

Derbi Kosova Prishtine-Kosova Vushtris ne barazim 1-1

Pas 9 javeve me ne fund Kosova e Prishitnes ka shijuar piken e pare duke barazuar 1-1 me Kosoven e Vushtrrise. Rezulltatet E Shtune KEK-u-Shqiponja 1:1 Kosova (Prishtine)-Kosova (Vushtrrise) 1:1 Besiana-Flamurtari 2:1 Drenica-Besa 1:2 Te diellen zhvillohen edhe 4 ndeshjet dhe takohen: Hy

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.736Z

Dënohet Kosova

KB Kosova është dënuar me tri ndeshje pa praninë e shikuesve si nikoqir, pas sulmit ndaj gjyqtarëve në ndeshjen e Superligës, Kosova-Peja. Gjithashtu, vushtrriasit e humbin përballjen në tavolinë 20:0 dhe mbeten pa pikën e humbësit. Aspak më lehtë nuk kaloi as kryetari i Kosovës, Sabr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:14.817Z

Kosova e Re dhe Kosova e Ardhmërisë

Uk Lushi Projekti energjetik Kosova C, që u riemërtua Kosova e Re nga Qeveria e tanishme e Kosovës, ka vite që fle e zgjohet nëpër sirtarët e qeverive, kompanive, institucioneve ndërkombëtare (financiare) dhe organizatave joqeveritare. Prej perspektivës ekonomiko-ambientaliste dy jan

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama