Rezultate te kerkimit per termin: +Kosovarve

Meta: total 62 / total_found 62 / time 0.000 / keyword[0] kosovarve / docs[0] 62 / hits[0] 84 /
No Pic available
  • 2015-12-28

Nexhmije Hoxha: Kur shkoja në dyqanin e Haki Stërmillit

Një përshkrim nga ish nxënësja e Instititutit Femëror, që më pas do të bëhej bashkëshortja e Enver Hoxhës, për shkrimtarin dhe bashkëpatriotin e saj dibran. Nga Nexhmije Hoxha Haki Strmilli, ky bir i shquar i Dibrs, ishte atdhetar i madh, demokrat, q luftoi pr nj Shqipri t lir, t bashku

Nexhmije Hoxha shfaqet me një shkrim për Haki Stërmillin
  • 2015-12-28

Nexhmije Hoxha shfaqet me një shkrim për Haki Stërmillin

Nexhmije Hoxha shfaqet herë pas herë në shtypin shqiptar. Këtë radhë e veja e diktatorit Enver Hoxha ka botuar një shkrim për Haki Stërmillin. Shkrimi është publikuar në gazetën Dita. Ja çfarë shkruan ajo: Haki Strmilli, ky bir i shquar i Dibrs, ishte atdhetar i madh, demokrat, q l

No Pic available
  • 2015-12-27

Si e spiunuan legjendën e gazetarisë kosovare kolegët e Shqipërisë gjatë komunizmit

Maksut Shehu Nga Halil Matoshi Maksut Shehu, doajeni i gazetarisë së Kosovës, përherë i ngjante Petro Markos. Maksi ka shkruar portretet më të bukura të bashkëkohanikëve dhe ka mbrojtur pavarësinë e gazetarisë shqipe në Kosovë. Më 1973 ai shpërfilli Sigurimin e Shtetit në Tiran

Elvana Gjata shkëlqen më shumë se ari (Foto)
  • 2014-09-29

Elvana Gjata shkëlqen më shumë se ari (Foto)

Elvana gjata ka bërë publike disa fotografi në rrjetin e saj Facebook. Këto fotografi janë bërë në festivalin e që u organizua nga Albtelekom me emër Fest On në Tiranë. Ajo shkëlqeu në skenë e veshur me një fustan ngjyr&

No Pic available
  • 2013-10-13

Mustafa Kruja:Seicili shqiptar don me qenë i pari,kjo është plaga jonë ma e madhe

Kjo letër e Mustafa Krujës e shkruar në 14 nëntor 1948 që i drejtohet  Ismail Goranit, një mik i veçantë i Krujës është shkëputur nga vëllimi i tretë i “Kuvend letrash me miqtë”. Letra është nj&eu

OKB nuk heton Dik Martin Po i zhvillon EULEX
  • 2011-02-17

OKB nuk heton Dik Martin Po i zhvillon EULEX

Serbia i kërkon Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara të zhvillojë hetime të pavarura mbi akuzat për trafikim organesh ndaj kryeministrit të Kosovës, Hashim Thaçi, dhe bashkëpunëtorëve të tij. Në seanc&eu

No Pic available
  • 2010-08-31

Aksident në Kalimash, 2 të vdekur e 2 të plagosur

Nj aksident i rnd u ka marr jetn dy kosovarve n ort e mbrmjes s djeshme, n Kalimash t Kuksit. Ngjarja ndodhi pr shkak t prplasjes s automjetit t tyre, nj fuoristrad me targa kosovare, me nj kamion t parkuar n korsin e emergjencs. Nga aksidenti kan gjetur vdekjen e menjhershme nn e bir, Ganimete dhe