Rezultate te kerkimit per termin: +Kosovart

Meta: total 79 / total_found 79 / time 0.000 / keyword[0] kosovart / docs[0] 79 / hits[0] 117 /
Keqprdorimi i 100 vjetorit t pavarsis
  • 2012-08-24

Keqprdorimi i 100 vjetorit t pavarsis

Nga Hamdi Jupe Duket se prpjekjet pr festimin e 100 vjetorit t shpalljes s pavarsis, tashm jan kompromentuar nga nj numur veprimesh e mosveprimesh t atij q quhet Komisioni pr festimet e 100 vjetorit t pavarsis dhe kryetarit t tij, kryeministrit Berisha. Jan nj seri vendimesh dhe qndr

No Pic available
  • 2011-07-03

Bisedimet Kosove-Serbi arrihet marreveshja

Serbia dhe Kosova kanë nënshkruar marrëveshjet e para që prej pavarësisë së Kosovës. Gjatë raundit të pestë të bisedimeve të zhvilluara në Bruksel nën ndërmjetësimin e Bashkimit Europian, të dy palët kan&e

No Pic available
  • 2010-08-28

Turizmi dhe infrastruktura e shpërblyen Shqipërinë

Fokusi tek turizmi dhe investimet në infrastrukturë kanë shpërblyer Shqipërinë me një numër të madh turistësh që kanë vizituar Fokusi tek turizmi dhe investimet n infrastruktur kan shprblyer Shqiprin me nj numr t madh turistsh q kan vizituar vendin kt sezon veror. Agje

No Pic available
  • 2010-08-27

Reuters: Turizmi dhe infrastruktura e shpërblyen Shqipërinë

Fokusi tek turizmi dhe investimet n infrastruktur, kan shprblyer Shqiprin me nj numr t madh turistsh q kan vizituar vendin kt sezon veror. Agjensia e lajmeve “Reuters” n reportazhin e saj pr turizmin n Shqipri, thot se turizmi shqiptar ka psuar nj rritje t madhe viztiorsh t huaj. Vetm n

No Pic available
  • 2010-08-24

Procedim penal në gjendje të lirë për një të huaj

Hetimi Iraniani 24-vjear ka hyr n vendin ton nga kufiri greko-shqiptar i papajisur me dokumentacionin prkats dhe ka dashur t dal nga vendi yn prmes piks kufitare t Durrsit. Burimet zyrtare bjn t ditur se ka nisur procedimi penal n gjendje t lir n ngarkim t 24-vjearit F.A., nga Hauler i Iranit. Shte

No Pic available
  • 2010-08-22

Shtohen skemat mashtruese në Shqipëri

Prokuroria: Pas skems s dy kosovarve, nj tjetr “firm” po lulzon n Tiran “Duhet t paguani 100 euro. Me kto t holla do t merrni disa produkte kozmetike. Nse sillni t tjer klient, llogaria juaj bankare do t shtohet me nj prqindje t caktuar dhe n kt mnyr, kreditet dhe pikt tuaja shtohe

No Pic available
  • 2010-08-22

Policia, qytetarëve: Mos bini pre e këtyre mashtrimeve

Apeli “Ftojm t gjith qytetart, q kan qen pre e ktyre mashtrimeve, t’iu drejtohen komisariateve t policis ose prokuroris s kryeqytetit, pr t denoncuar t rastet e tyre”. Ky sht apeli i policis dhe prokuroris pas zbardhjes s ktyre skemave t cilsuara si piramidale. Pr kto shtje, proku