Rezultate te kerkimit per termin: +Kosovare

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.553Z

Leksione kosovare

Nga Skender Minxhozi   Që në Kosovë mbahen zgjedhje më të mira se në Shqipëri, kjo dihej prej kohësh. Kjo, duke rënë dakort qysh në krye të herës, që procesi i votimit të merret i ndarë nga takticizmi i aleancave që pasoi. Megjithë deformimet që pësuan disa prej proceseve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:12.579Z

Sulmohen turistet kosovare

Pikerisht ne diten kur serbet e ardhur nga Serbia festonin te ashtuquajturen “Beteja e Kosoves” ne Prishtine, serbet e shperngulur nga Kosova pas luftes ne fshatrat e rrethit te Podgorices sulmuan 10 autobuse qe po udhetonin nga Kosova per ne Ulqin. Kjo ngjarje dhe provokimet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:39.461Z

Korrupsioni, shkarkohen 7 zyrtare kosovare

Shkarkohen 7 zyrtare kosovare te akuzuar per korrupsion. Urdhri per shkarkim eshte dhene nga kryeministri Thaci, pas publikimit te raportit te Agjencise Kosovare kunder Korrupsionit. Largimi nga detyra u eshte komunikuar mbremjen e djeshme punonjesve te administrates publike. Sipas raport

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:50.530Z

UEFA përjashton skuadrat kosovare

Anëtarësimi në UEFA u hap dritën jeshile ekipeve kosovare që të përfaqësohen në arenën ndërkombëtare duke marrë pjesë në Ligën e Kampioneve dhe në atë të Europës. Por duket se ky anëtarësim ka zënë të papërgatitur skuadrat. UEFA u mohoi pjesëmarrjen në sezonin 201

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.402Z

Topi vlerësoi diplomacinë kosovare

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Skënder Hyseni u takua sot në Tiranë me autoritetet më të larta shqiptare. Presidenti Bamir Topi vlerësoi maturinë e klasës politike kosovare në kapërcimin e sfidave per konsolidimin e institucioneve të pavarura demokratike, si dhe arritjet e de

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:58.565Z

FOTOT/ Vajza seksi e kryeprokurores kosovare

Kur ishte adoleshente, ajo ishte e njohur për shkakun se merrej me muzikë. Por, tashmë ajo është rritur dhe është bërë një femër shumë seksi. Bëhet fjalë për Adea Pulën, që është njëkohësisht vajza e kryeprokurores kosovare, Laura Pulës.  

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.918Z

Vokshi thyen heshtjen Autoritetet kosovare abuzuan

Deputetja e PD-se tregon per incidentin e ndodhur nje jave me pare ne Vermice Deputetja e Partise Demokratike Albana Vokshi vendosi dje te thyeje heshtjen dhe te tregoje versionin e saj per incidentin qe i ndodhi nje jave me pare ne kufirin mes Shqiperise dhe Kosoves. Ne nje deklarate per mediat Vok

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama