Rezultate te kerkimit per termin: +Kosove +Kryetari

Meta: total 1000 / total_found 1706 / time 0.004 / keyword[0] kosove / docs[0] 15207 / hits[0] 27118 / keyword[1] kryetari / docs[1] 123786 / hits[1] 181402 /
No Pic available
  • 2017-09-27

Basha pret Haradinajn: PD mbështet sfidat e Kosovës

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha priti sot Kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, në një takim të ngrohtë dhe miqësor. Lulzim Basha i uroi suksese Haradinaj në detyrën e re dhe me shumë përgjegjësi në drejtimin e qeverisë së Kosovës. Kryetari i Opozitës e siguroi Har

Basha-Haradinaj: Mbështetje e plotë për sfidat e Kosovës dhe integrimin e saj euroatlantik
  • 2017-09-27

Basha-Haradinaj: Mbështetje e plotë për sfidat e Kosovës dhe integrimin e saj euroatlantik

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha priti sot Kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, në një takim të ngrohtë dhe miqësor. Lulzim Basha i uroi sukses .Haradinaj në detyrën e re dhe me shumë përgjegjësi në drejtimin e qeverisë së Kosovës. Kryetari i Opozitës e siguroi Har

No Pic available
  • 2017-08-14

Hakmarrja e Greqisë, i heq nënshtetësinë minoritarëve. Reagon Çipa

Gazeta greke Proto Thema publikoi të shtunën një shkrim ku bën fjalë për një nismë të qeverisë greke për ti hequr nënshtetësinë greke shumë himariotëve apo banorëve të bregut, të cilët punojnë ngushtë me autoritetet e Tiranës kundër minoritetit grek dhe  rrëmbimit të vazhd

No Pic available
  • 2017-04-02

Rama për Le Monde: Tërheqja e BE po sjell Rusinë në Ballkan

Nga Alain Salles Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama është i shqetësuar për  dobësinë e Bashkimit Europian në një rajon që edhe njëherë “mund të kthehet në një magazine baruti” Prezenca ruse në rajon, tentativa e grushtit të shtetit në Malin e Zi, përkeqësimi i situa

No Pic available
  • 2017-03-27

Kthimi i Listës Serbe, lajm i mirë apo i keq për Kosovën?

Lista Serbe është rikthyer sot në institucionet e Republikës së Kosovës, pas braktisjes së Kuvendit dhe Qeverisë nga tetori i vitit të kaluar, e si shkas kishin marrë miratimin e Ligjit për Trepçën dhe Ligjit për investime strategjike nga Kuvendi i Kosovës. Kryetari i Listës Serbe, S

No Pic available
  • 2017-03-19

Basha: Përplasjet Rama-Meta, teatër politik kundër opozitës

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka zhvilluar një bashkëbisedim për papunësinë në vend me protestuesit në çadër. Basha akuzoi kryeministrin Edi Ramën se me atë po tallen të gjithë dhe është bërë subjekt i baracaletave në qarqet diplomatike nga Brukseli në Uashington. G

Rexhep Qosja Bashkimi i shqiptareve i pashmangshem
  • 2017-02-14

Rexhep Qosja Bashkimi i shqiptareve i pashmangshem

p styletext-align justifyIntervista e plote e Profesor Rexhep Qosja dhene gazetares Rudina Xhunga per Dritare ne Vizion Plusbrbr p styletext-align justifyProfesor Qosja cfare do te thote shkembim territoresh per Shqiperine Kosoven Mitrovicen Preshevenbrbr p styletext-align justifyUne mund te them se