Rezultate te kerkimit per termin: +Kosovebr

Meta: total 152 / total_found 152 / time 0.000 / keyword[0] kosovebr / docs[0] 152 / hits[0] 164 /
Tirana con trenin serb ne NATO
  • 2017-01-26

Tirana con trenin serb ne NATO

brbrMinistri i Jashtem Ditmir Bushati ka deklaruar se Shqiperia e ka ngritur edhe ne NATO ceshtjen e provokimit serb me trenin pak dite me pare Deklarata u be gjate nje replike me deputetin e partise Libra Ben Blushi i cili gjate seances plenare kritikoi qendrimin e Tiranes zyrtare ndaj zhvillimeve

Plani per te sulmuar gjate ndeshjes Shqiperi- Izrael pamjet e arrestimit
  • 2016-11-18

Plani per te sulmuar gjate ndeshjes Shqiperi- Izrael pamjet e arrestimit

Publikohen pamjet e 19 arrestimeve te shqiptareve te dyshuar si pjese e grupit terrorist ISIS ku ne baze te te dhenave kishin planifikuar te sulmonin ne stadiumin e Shkodres gjate ndeshjes se te dieles se kaluar Shqiperi- Izraelbr br Pamjet qe gjeni me poshte jane publikuar nga Euronews dhe ne to

Pendohen terroristet tregojne planin per sulmin ndaj Izraelit ne Loro Borici
  • 2016-11-15

Pendohen terroristet tregojne planin per sulmin ndaj Izraelit ne Loro Borici

br br br br Dy prej te arrestuarve te akuzuar se do kryenin akte terroriste ndaj ekipit Izraelit kane pranuar te bashkepunojne me drejtesine dhe kane treguar planin e sulmit ne stadiumin Loro Borici te Shkodres Dy nga te dyshuarit e arrestuar ne Kosove do sulmonin me eksplozive dhe me arme zjarr

Kryebashkiakja e Sarandes takon Thacin Jeni fisnik si pema e ullirit
  • 2016-11-15

Kryebashkiakja e Sarandes takon Thacin Jeni fisnik si pema e ullirit

Transmetuar me 15112016 - 1525 Prishtine 15 nentor 2016 NOAal - Presidenti i Republikes se Kosoves Hashim Thaci sot ne nje takim me kryetaren e Bashkise se Sarandes Florjana Koka si dhe nje grup te perfaqesuesve te bizneseve te ndryshme nga Shqiperia ka kerk

Thaci Fuqizim shkembimeve tregtare Kosove- Shqiperi
  • 2016-11-15

Thaci Fuqizim shkembimeve tregtare Kosove- Shqiperi

Transmetuar me 15112016 - 1204 Prishtine 15 nentor 2016 NOAal- Presidenti i Kosoves Hashim Thaci priti sot ne takim kryetaren e Bashkise se Sarandes Florjana Koka se bashku me ambasadorin e Shqiperise Qemal Minxhozin si dhe nje grup te perfaqesuesve te bizne

Kapet ne Morine i riu nga Kosova i shpallur ne kerkim nderkombetar
  • 2016-11-13

Kapet ne Morine i riu nga Kosova i shpallur ne kerkim nderkombetar

Kukes 13 nentor 2016 NOAal- Nje person i shpallur ne kerkim nderkombetar eshte arrestuar nga policia kufitare e Morinesbr br Gjate dites se djeshme u vu ne pranga Mustafa Kodra 27 vjec banues ne fshatin Leshan Kosovebr br Arrestimi i tij u be pasi gjate regjistrimit ne hyrje te stacionit Morine

Trump President Lu Nuk ndryshon asgje ne marredheniet SHBA- Shqiperi
  • 2016-11-09

Trump President Lu Nuk ndryshon asgje ne marredheniet SHBA- Shqiperi

Transmetuar me 09112016 - 0929 Tirane 9 dhjetor 2016 NOAal- Ndryshe nga heret e tjera kur Donald Lu fliste ne gjuhen shqipe me rastin e zgjedhjes se Donald Trump si President i ri i Shteteve te Bashkuara te Amerikes ambasadori amerikan ne Shqiperi foli ne gj