Rezultate te kerkimit per termin: +Kosoven

Meta: total 1000 / total_found 7458 / time 0.003 / keyword[0] kosoven / docs[0] 7458 / hits[0] 12455 /
No Pic available
  • 2017-05-11

Ish-ambasadori gjerman uron Ukrainën, i zhgënjyer me Kosoven

Ish ambasadori gjerman në Kosovë, Ernst Reichel, tashmë ambasador në Ukrainë deklaron se Kosova zgjodhi zgjedhjet e parakoshme në vend të liberalizimit të vizave. Deklarata e tij vjen me rastin e liberalizimit të vizave për Ukrainën dhe një ditë pas rënies së qeverisë së Kosovës. K

No Pic available
  • 2017-03-10

Banorët e Zogajt protestë për rrugën: Është e pakalueshme

Dhjetëra banorë të Zogajt në Tropojë kanë protestuar për ndërtimin e rrugës që lidh zonën me qytetin. Banorët thonë se gjendja e rrugës sot është e mjerueshme dhe pothuajse e pakalueshme në të gjithë gjatësinë e saj prej 18 km. Në zonën e Zogajt ku përfshihen rreth 11 fshatra

Fleckenstein i nxjerrin edhe një dashnore në Tiranë, ndërsa Berisha i vërsul Erlën e famshme, Arbana Xharrës
  • 2017-02-23

Fleckenstein i nxjerrin edhe një dashnore në Tiranë, ndërsa Berisha i vërsul Erlën e famshme, Arbana Xharrës

Knut Fleckenstein është njeriu më i urryer nga njerëzit pranë PD-së sot. Ndaj tij ka nisur një sulm frontal, pas talljes me Berishës dhe deklaratës së opozita duhet të kthehet në Kuvend. Fillimisht e nxorrën njeri të besuar të Sorosit. Ndërkohë, gazetari Basir Çollaku, i afërt

Përmbys vendin për pushtetin, Berisha sulmon gazetaren
  • 2017-02-22

Përmbys vendin për pushtetin, Berisha sulmon gazetaren

Ish-kryeministri Sali Berisha ka sulmuar gazetaren Albana Xharra për një shkrim kritik që ajo kishte publikuar dhe ku theksonte se në gjithë kritikat që i kam për Edi Ramën, mendoj që Sali Berisha i ka bërë shumë më shumë dëme Shqipërisë.  Ndërkohë që ndodhet përpara zyrës së

Veliaj i jep elesin e Qytetit Kadri Veselit
  • 2017-02-21

Veliaj i jep elesin e Qytetit Kadri Veselit

brbrKryebashkiaku Erion Veliaj priti ne nje takim kryetarin e Kuvendit te Kosoves Kadri Veseli me te cilin diskutoi shtimin e bashkepunimit mes Tiranes dhe Prishtines Veliaj nderoi kryeparlamentarin Veseli me elesin e Qytetit brbr brbrJam shume i lumtur qe je ne Tirane dhe dua te ndjehesh si ne shte

Presidenti Nishani priti sot Kryetarin Kuvendit te Kosoves Kadri Veseli
  • 2017-02-21

Presidenti Nishani priti sot Kryetarin Kuvendit te Kosoves Kadri Veseli

brbrPresidenti i Republikes Bujar Nishani priti sot ne nje takim te vecante Kryetarin e Kuvendit te Republikes se Kosoves Kadri Veseli i cili po zhvillon nje vizite zyrtare ne Republiken e Shqiperisebr Presidenti Nishani pershendeti viziten e zotit Veseli dhe theksoi se marredheniet vellazerore dhe

Thaci Ne miratojme 8220kufirin8221 BE te liberalizoje vizat
  • 2017-02-20

Thaci Ne miratojme 8220kufirin8221 BE te liberalizoje vizat

p styletext-align justifyPresidenti i Kosoves Hashim Thaci ka deklaruar se ceshtja e demarkacionit me Malin e Zi eshte ceshtje e brendshme e Kosoves dhe shpreson qe Kuvendi ne ditet e ardhme do te ratifikoje demarkacionin kurse Brukseli te levize sa i perket liberalizimit te vizavebrbr p styletext-a