Rezultate te kerkimit per termin: +Kosoves +Afitete +Jahjaga

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:57.558Z

Kuvendi i Kosoves me rezolute per fundin e mbikeqyrjes

Kuvendi i Kosoves ne nje seance te jashtzakonshme miratoi te marten nje rezolute sipas se ciles parlamenti i Kosoves merr te gjitha obligimet per heqjen e mbikqyrjes se pavaresise se Kosoves. Rezoluta e kuvendit te Kosoves u miratua vetem nje jave pas takimit te Grupit Drejtues Nderkombetar per K

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:19.947Z

Kosova dhe Ballkani kane nje ardhmeri evropiane

Republika e Kosoves eshte shtet i pavarur faktor stabiliteti dhe paqe ne tere rajonin deklaroi presidentja e Kosoves Atifete Jahjaga pas takimit me presidentin e Keshillit te BE-se Herman van Rampuy. Presidentja tha se Kosova do te plotesoje te gjitha kushtet per anetaresim ne institucionet euroatl

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:57.753Z

Pro dhe kunder referendumit ne veri

Kryetari i Keshillit Kombetar serb ne veri te Kosoves Millan Ivanoviq qe mbeshtet organizimin e referendumit thote per Deutsche Wellen se serbet kane te drejte qe te deklarohen nese duan te mbeten ne kornizen e institucioneve te Serbise. Nuk ka dyshim qe qytetaret duhet te vendosin por ka pe

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama