Rezultate te kerkimit per termin: +Kosoves +Blerim +Shala

Total: 83
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:30.092Z

Shala: Mitrovica ka nevoje per plane konkrete

Nenkryetari i AAK-se, Blerim Shala ka deklaruar se shteti i Kosoves do te ndodhet ne nje rrezik te madh nese ndahet nga Mitrovica. Sipas tij, kesaj komune i nevojitet nje kujdes i vecante, plane, propozime dhe veprime konkrete te institucioneve te Kosoves. “Veriu dhe Mitrovica nuk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.497Z

Shala Agjenda e bisedimeve ne Kuvend

Kuvendi i Kosoves eshte instanca e vetme e cila duhet dhe mund ti autorizoje bisedimet Prishtine-Beograd me nje orar dhe nje agjende shume te qarte dhe shume te sakte e cila do te nenkuptoje qe Kosova dhe Serbia do te bisedojne si dy shtete thote Blerim Shala. RADIO EVROPA E LIRE Asambleja e Pergji

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.989Z

Shala Zgjedhjet e shpejta dere e hapur per manipulim

PRISHTINE-Nenkryetari i Aleances per Ardhmerine e Kosoves Blerim Shala ka terhequr verejtjen se koha e shkurter per mbajtjen e zgjedhjeve mund te krijoj kushte per manipulim. Ne interviste per agjencine DPA zoti Shala vleresoi se zgjedhjet e ketilla per nje kohe te shkurter e lene deren e hapur per

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.645Z

Shala Me qeverineThaci u rrit korrupsioni

PRISHTINEuml- Me Qeverine Thaci dhe deshtimet e saj eshte marre edhe bashkesia nderkombetare. I keni pare permbajtjet e raporteve te fundit. Korrupsioni eshte rritur liria e shprehjes eshte kufizuar nuk ka investime nga jashte ka deklaruar te marten Blerim Shala nenkryetar i Aleances per Ardhmerine

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.964Z

Prishtine votojne Thaci Shala e Kurti

Ne Prishtine kane votuar disa nga perfaqesuesit e larte te partive politike te cilat pretendojne se do te dalin fituese ne keto zgjedhje te parakohshme. Keshtu ne shkollen Faik Konica te kryeqytetit kosovar ka votuar kryeministri ne ikje Hashim Thaci si dhe nenkryetari i AAK-se Blerim Sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:50.485Z

Tri detyrat kyç te Kosoves Nga Blerim Shala

Veriu, integrimi i tij i plote ne rendin kushtetues te Kosoves, sundimi i ligjit dhe forcimi i demokracise dhe i institucioneve te vendit, jane tri detyrat kryesore per politiken kosovare ne periudhen pas 10 shtatorit. Koincidoi qe Kuvendi i Kosoves te mblidhet po te njejten date, me 7 shtator, ne s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:48.422Z

Prishtinë, Rama-Shala: Pavarësia, bashkon të gjithë shqiptarët

Prishtinë- Në fund të vizitës së tij në Kosovë, kreu i opozitës shqiptare Edi Rama është takuar me nënkryetarin e partisë politike Aleanca për Ardhmerinë e Kosoves, Blerim Shala. Sipas Rames çdo shqiptar i Kosoves dhe i Shqipërisë pret kthimin e Ramush Haradinajn në krye të kesaj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama