Rezultate te kerkimit per termin: +Kosoves +Enver +Hoxhaj

Meta: total 248 / total_found 248 / time 0.001 / keyword[0] kosoves / docs[0] 18981 / hits[0] 60114 / keyword[1] enver / docs[1] 19585 / hits[1] 41461 / keyword[2] hoxhaj / docs[2] 4834 / hits[2] 13567 /
No Pic available
  • 2017-08-17

Rreziku i madh i propozimit serb për Kosovën dhe keqardhjes së zotit Rama për Vuçiç!

Enver Bytyçi Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, sapo bëri betimin për kreun e shtetit serb, shpalli në një gazetë të Beogradit se do të nisë një diskutim brenda vendit të tij për Kosovën. Këtë lajm e morën dhe e përhapën mediat dhe gazetat europiane, përfshirë dhe atë g

Ministri i jashtem i Kosoves Serbia po na provokon
  • 2017-01-19

Ministri i jashtem i Kosoves Serbia po na provokon

p styletext-align justifyPas tensioneve te diteve te fundit te nxitura nga nje tren i serbeve qe tentoi te hynte ne Kosove ministri i Jashtem kosovar Enver Hoxhaj u ka derguar nje leter 49 homologeve te tij Ai i ka njohur ata per nje seri aktesh provokuese dhe agresioni te qeverise se Beogradit qe

Hoxhaj- Mogherini nenshkruajne marreveshjen per afrimin me BE Hap i rendesishem per Kosoven
  • 2016-11-25

Hoxhaj- Mogherini nenshkruajne marreveshjen per afrimin me BE Hap i rendesishem per Kosoven

Transmetuar me 25112016 - 1137 Bruksel 25 nentor 2016 NOAal- Ministri i Puneve te Jashtme i  Kosoves Enver Hoxhaj takoi sot perfaqesuesen e larte te Bashkimit Europian per Politike te Jashtme Federica Mogherini me te cilen nenshkruan marreveshjen per afri

elet Konsullata e perbashket Shqiperi-Kosove ne Mynih
  • 2016-10-20

elet Konsullata e perbashket Shqiperi-Kosove ne Mynih

Transmetuar me 19102016 - 1845 Mynih 19 tetor 2016 NOAal - Ne nje aktivitet te posacem te organizuar me pjesemarrjen e Ministrit te Jashtem te Shqiperise Ditmir Bushati dhe Ministrit te Jashtem te Kosoves Enver Hoxhaj Ministres Bavareze per eshtjet Evropian

Ministri Hoxhaj vizite zyrtare ne Suedi
  • 2016-10-18

Ministri Hoxhaj vizite zyrtare ne Suedi

Transmetuar me 17102016 - 1654 Prishtine 17 tetor 2016 NOAal-  Ministri i Puneve te Jashtme i Republikes se Kosoves Enver Hoxhaj ka udhetuar per vizite zyrtare ne Suedibr br Kryediplomati Hoxhaj do te takohet me homologen suedez

Hoxhaj takon Hahn Diskutuam per te ardhmen e evropiane te Kosoves
  • 2016-09-14

Hoxhaj takon Hahn Diskutuam per te ardhmen e evropiane te Kosoves

Transmetuar me 12092016 - 1727 Bruksel 12 shtator 2016 NOAal- Ministri i Puneve te Jashtme i Republikes se Kosoves Enver Hoxhaj ka takuar ne Bruksel Komisionierin per Fqinjesi dhe Zgjerim te BE-se Johannes Hahnbr br Pas takimit Hox

Hoxhaj Mogherinit Me shume presion ndaj Serbise per zbatimin e marreveshjeve me Kosoven
  • 2016-09-12

Hoxhaj Mogherinit Me shume presion ndaj Serbise per zbatimin e marreveshjeve me Kosoven

Transmetuar me 12092016 - 1100 Bruksel 12 shtator 2016 NOAal- Ministri i Jashtem i Kosoves Enver Hoxhaj ka nisur nje vizite dy ditore ne Bruksel dhe Strasburg ku do te zhvilloj takime me kreret me te larte te institucioneve te BE-se dhe Keshillit te Evropes