Rezultate te kerkimit per termin: +Kosoves +Hashim +Thaci

Meta: total 1000 / total_found 2516 / time 0.003 / keyword[0] kosoves / docs[0] 18981 / hits[0] 60114 / keyword[1] hashim / docs[1] 24186 / hits[1] 34524 / keyword[2] thaci / docs[2] 6011 / hits[2] 12459 /
Thaci Ne miratojme 8220kufirin8221 BE te liberalizoje vizat
  • 2017-02-20

Thaci Ne miratojme 8220kufirin8221 BE te liberalizoje vizat

p styletext-align justifyPresidenti i Kosoves Hashim Thaci ka deklaruar se ceshtja e demarkacionit me Malin e Zi eshte ceshtje e brendshme e Kosoves dhe shpreson qe Kuvendi ne ditet e ardhme do te ratifikoje demarkacionin kurse Brukseli te levize sa i perket liberalizimit te vizavebrbr p styletext-a

Kosova nente vjet shtet
  • 2017-02-17

Kosova nente vjet shtet

p styletext-align justifySot shenohet 9-vjetpori i Shpalljes se Pavaresise se Kosoves Per nder te kesaj dite do te kete aktivitete te ndryshe ne te gjitha komunat e Kosovesbrbr p styletext-align justifyPer dallim nga vitet tjera gjate dites se sotme nuk do te marshoje FSK-ja po ashtu do te kete me

Analiza e DW  A ka Kosova perspektive serioze evropiane
  • 2017-02-10

Analiza e DW A ka Kosova perspektive serioze evropiane

p styletext-align justifyPresidenti i Kosoves Hashim Thaci ka biseduar keto dite me kreret e Bashkimit Evropian per perspektiven evropiane te Kosoves 8211 ne nje periudhe kur ajo po perballet me sfida te shumta Presidentin e Kosoves e kane pritur ne seline e BE edhe presidenti i Keshillit te Evropes

Thaci fton Vucic per ski ne Brezovice
  • 2017-02-07

Thaci fton Vucic per ski ne Brezovice

p styletext-align justifyDuhet te punojme me te gjitha komunitetet ne Kosove per zhvillim ekonomik dhe per hapje te vendeve te punesbrbr p styletext-align justifyKeshtu ka thene presidenti i Kosoves Hashim Thaci ne nje interviste per te perditshmen serbe Danas duke thene se ky eshte prioritet mbi pr

Thaci flet per murin e Mitrovices
  • 2017-01-31

Thaci flet per murin e Mitrovices

brbrMuri i ngritur nga serbet ne Mitrovicen Veriore qe shkaktoi tensione mes Kosoves e Serbise duhet te shembej brenda dites se sotme Sipas nje rezolute te miratuar ne parlamentin kosovar 31 janari ishte afati i fundit per rrezimin por deri tani nuk eshte kryer asnje nderhyrje Presidenti Hashim Tha

Serbia 8220terbohet8221 nga deklaratat e Hashim Thacit
  • 2017-01-30

Serbia 8220terbohet8221 nga deklaratat e Hashim Thacit

p styletext-align justifyDeklarata e preisdentit Thaci ne intervisten me Deutsche Wellen se 8220Serbia po armatose serbet ne veri te Kosoves8221 ka ngritur tensionet ne Beograd Presidenti tha se 8220Serbia po pergatite ne veri te Kosoves nje skenar te ngjashem me ate te Krimese dhe se ne veri jane f

Serbia dhe Kosova ulin tonet Thaci bisede telefonike me Vucic
  • 2017-01-28

Serbia dhe Kosova ulin tonet Thaci bisede telefonike me Vucic

brbrIncidenti me trenin serb qe tensionoi ndjeshem marredheniet mes Kosoves dhe Serbise duket nje histori e larget Tashme raportet mes dy vendeve duket se jane rikthyer drejt normalitetit Presidenti i Kosoves Hashim Thaci ka patur nje bisede telefonike me kryeministrin serb Aleksandar Vucic mes te c