Rezultate te kerkimit per termin: +Kosoves +Hashim +Thaci

Total: 2554
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:16.200Z

Kryeministri i Kosoves Hashim Thaci viziton Uashingtonin

Kryeministri i Kosoves Hashim Thaci ndodhet per nje vizite ne Shtetet e Bashkuara per takime me zyrtare te larte dhe ligjvenes amerikane. Ne keto momente zoti Thaci po takohet ne Kongres me kongresmenet demokrate Eliot Engel dhe Jim Moran. Me pas do te takohet dhe do te kete nje konference shtypi ne

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:37.170Z

Politika shqiptare uron Presidentin Hashim Thaci

Transmetuar me 26022016 - 2122 Pas zgjedhjes se tij si President i Kosoves Hashim Thaci eshte uruar edhe nga politika shqiptarebr br I pari qe e ka uruar ka qene kryeministri i vendit Edi Ramabr br Ai zgjodhi qe urimin ta bente n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:47.147Z

Kryeministri i Kosoves Hashim Thaci pretendon se ka fituar zgjedhjet

Kryeministri i Kosoves Hashim Thaci pretendon se ka fituar mbasi sondazhet treguan se partia e tij fitoi zgjedhjet e para parlamentare qe zhvilloi vendi qe nga shpallja e pavaresise. Sipas sondazheve Partia Demokratike e Kosoves ka fituar 31 te votave dhe ish partnerja e tij e koalicionit Lidhja Dem

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:36.581Z

Presidenti i ri i Kosoves do zgjidhet direkt nga populli kandidon Hashim Thaci

Transmetuar me 16052015 - 2338 Presidenti i ri i Kosoves do zgjidhet direkt nga populli kandidon Hashim Thacibr br Kryetari i Kuvendit te Kosoves Kadri Veseli propozon Hashim Thacin per president te venditbr br Njekohesisht edhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:46.621Z

Hashim Thaci Fitore e merituar

Pak para mesnates kur u publikuan rezultatet e para te zgjedhjeve te parakohshme parlamentare partia Demokratike e Kosoves nisi festen e fitores ne sheshin 21 ne Prishtine Kreu i kesaj partie Hashim Thaci falenderoi qytetaret per keto zgjedhje te vleresuara si demokratike Ai tha se Kosova pati munde

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.400Z

Thaci Rezolutakonfirmon pavaresinee Kosoves

PRISHTINEuml- Kryeministri Hashim Thaci tha sot se rezoluta e Asamblese se Pergjithshme te OKB-se paraqet konfirmim te plote per shtetin e pavarur dhe sovran te Kosoves dhe do te duhej te hape kapitullin e shekullit te ri te bashkepunimit ndeshteteror me Serbine.Rezoluta e re do duhej te mbyllte kap

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:43.454Z

Hashim Thaci betohet si president

brbrHashim Thaci eshte zyrtarisht presidenti i ri i Republikes se Kosoves Thaci ka bere betimin dhe me pas nenshkrimin ne nje ceremoni te mbajtur ne ambientet e kuvendit Te pranishem ne salle kane qene ish-presidentja Jahjaga deputetet e mazhorances ndersa seanca eshte bojkotuar nga partite opozita

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama