Rezultate te kerkimit per termin: +Kosoves +Ramush +Haradinaj

Total: 471
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:32.964Z

AAK: Ramush Haradinaj eshte i pafajshem

Gjykata e Hages ka vendosur qe me 11 qershor te dorezohen deklaratat permbyllese te shkruara ne "rastin Haradinaj dhe te tjeret", ndersa seancat perfundimtare do te mbahen me 25 dhe 26 qershor. Vendimin e ka marre sot keshilli gjyqesor i Tribunalit, me propozim te perbashket te prokuroreve dhe mbroj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.441Z

Ramush Haradinaj dorehiqet si deputet

Prishtine 8 shkurt NOA 8211 Kryetari i Aleances per Ardhmerine e Kosoves Ramush Haradinaj eshte dorehequr nga posti i deputetit qe mbante aktualisht. Sic behet me dije per mediat kosovare ai e ka ndermarre nje mase te tille per shkak te detyrimeve qe ka ndaj gjykates se Hages. Postin e deputetit Har

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:33.918Z

Kosove Ish-kryeministri Ramush Haradinaj mberrin ne Prishtine

Ish kryeministri i Kosoves Ramush Haradinaj arriti sot ne Prishtine pas vendimit te Gjykates Nderkombetare per krime lufte ne hapesirat e ish-Jugosllavise qe ta liroje perkohesisht ate. Ai arriti ne shtepi i shoqeruar nga forcat e EULEX-it dhe nen kushte te rrepta qe nenkupton levizje te kufizuar dh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.811Z

Ramush Haradinaj lirohet perkohesisht nga Gjykata e Hages

Gjykata Nderkombetare per Krime Lufte ne ish-Jugosllavi miratoi dje kerkesen e ish-kryeministrit te Kosoves Ramush Haradinaj per lirim te perkohshem. Ne vendimin e gjykates thuhet se atij i lejohet qendrimi ne Kosove nga 17 dhjetori i ketij viti deri me 14 janar te vitit te ardhshem. Gjate asaj k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.506Z

Ish kryeministri Ramush Haradinaj lirohet perkohesisht nga Gjykata e Hages

Gjykata Nderkombetare per krime lufte ne ish Jugosllavi miratoi sot kerkesen e ish kryeministrit te Kosoves Ramush Haradinaj. Per lirim te perkohshem. Ne vendimin e gjykates thuhet se atij i lejohet qendrimi ne Kosove nga 17 dhjetori I ketij viti deri me 14 janar te vitit te ardhshshem. Gjate asaj k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:30.194Z

Kosove perjashtohet nga seanca edhe Ramush Haradinaj

Transmetuar me 19022016 - 1422 Kryetari i Kuvendit te Kosoves Kadri Veseli ne mbeshtetje te ligjit dhe rregullores se Kuvendit ka perjashtuar nga seanca plenare edhe kreun e Aleances per Ardhmerine e Kosoves Ramush Haradinajnbr br

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:10.025Z

Haradinaj: Serbia, politike armiqesore ndaj Kosoves

Kryetari i AAK-se, Ramush Haradinaj ka deklaruar se Serbia vazhdon te aplikoje nje politike armiqsore ndaj Kosoves, edhe pse kete here nuk perdor arme. “Beogradi nuk po jep kontribut per zhvillimin e Kosoves dhe as per banoret serbe te saj, ne menyre qe ata te zhvillojne kapacitete

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama