Rezultate te kerkimit per termin: +Kosoves

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.464Z

Atentati ndaj Kosoves

Reagimet e qytetareve te Kosoves ndaj vrasjes se dy ushtareve amerikane dhe plagosjes se dy te tjereve ne Aeroportin e Frankfurtit nga nje i ri per te cilin thuhet se eshte me origjine nga Kosova kane qene dhe vazhdojne te jene mjaft te ashpra dhe emocionale. Por keto reagime te qytetareve te cil

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:53.561Z

Sarkozy-Thacit: Mbeshtetje Kosoves

Franca ofron mbeshtetjen e saj per rruget integruese per shtetin e ri te Ballkanit. Kryeministri i Republikes se Kosoves, Hashim Thaci, ne diten e pare te vizites se tij zyrtare ne Paris, eshte pritur dje ne Pallatin Presidencial nga presidenti i Frances, Nikola Sarkozy. Ne takim eshte biseduar lidh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:21.170Z

SHTYPI I KOSOVES

EXPRESS "Nuk ka me lufte te ftohte" Ish i derguari amerikan per Ballkanin, Richard Holbrooke, ka deklaruar se nuk do te kthehet Lufta e Ftohte per shkak te Kosoves dhe se pavaresia e saj nuk do te krijoje precedent per vendet tjera te botes qe kerkojne pavaresine. Ne nje interviste per gazeten ruse

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:20.114Z

Republika e Kosoves

Nga David Charter Filarmonia e Kosoves eshte duke bere prova dhe shtizat e flamureve jane gati. Ndersa po pergatitet per te deklaruar pavaresine nga Serbia e gjitha ajo qe shteti me i ri i botes ka nevoje eshte nje steme, nje flamur, nje kushtetute, nje kod ligjor, njohje nderkombetare dhe nje arme

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.819Z

Presidenti i Kosoves serb

Nga Express me 10 dhjetor 2010 ne ora 1139 Kryetari i Partise se Pavarur Liberale serbe Sllobodan Petrovic ka thene per te perditshmen 147Danas148 te Serbise se presidenti i ardhshem i Kosoves mund te jete serb. Sipas tij Parlamenti i Kosoves i cili ka 120 deputete dhe mund te kete ne perberjen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.371Z

Hague-ThaccedilitRespektojmepavaresine e Kosoves

PRISHTINEuml- Dje pasdite kryeministri i Qeverise se Republikes se Kosoves Hashim Thaccedili ka zhvilluar nje bisede telefonike me ministrin e Puneve te Jashtme te Mbreterise se Bashkuar William Hague. Ne njoftimin e Zyres se kryeministrit thuhet se asnje nga shtetet mike te Kosoves nuk do ta mbesht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.400Z

Thaci Rezolutakonfirmon pavaresinee Kosoves

PRISHTINEuml- Kryeministri Hashim Thaci tha sot se rezoluta e Asamblese se Pergjithshme te OKB-se paraqet konfirmim te plote per shtetin e pavarur dhe sovran te Kosoves dhe do te duhej te hape kapitullin e shekullit te ri te bashkepunimit ndeshteteror me Serbine.Rezoluta e re do duhej te mbyllte kap

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama