Rezultate te kerkimit per termin: +Kosoves

Meta: total 1000 / total_found 18965 / time 0.008 / keyword[0] kosoves / docs[0] 18965 / hits[0] 60090 /
No Pic available
  • 2017-05-29

Konsulli shqiptar në Munih: Marrëveshje Shqipëri-Kosovë për gjuhën shqipe

Arten Hanku, Konsull i përgjithshëm i Republikës se Shqipërisë në Munih thotë se do të ketë një marrëveshje bilaterale midis Shqipërisë dhe Kosovës për të zhvilluar sa më shumë programet e gjuhës shqipe në Landin e Baravisë dhe lande të tjera të Gjermanisë. Intervista e plot

No Pic available
  • 2017-04-28

MPJ e Kosoves reagon per situaten ne Shkup: Perplasjet e papranueshme

Ministria e Punëve të Jashtme e Kosovës po e përcjell me shqetësim situatën e krijuar në Maqedoni dhe sulmin e raportuar ndaj deputetëve dhe gazetarëve. “MPJ konsideron se sjelljet e këtilla të dhunës dhe përplasjet kundër përfaqësuesve të zgjedhur në Maqedoni janë të papra

No Pic available
  • 2017-03-30

Vatra, letër gjykatës franceze: Lironi Ramush Haradinaj!

Në një letër, të shkruar në gjuhën franceze dhe dërguar Gjykatës së Apelit të Colmar-it, Francë, Federata Panshqiptare e Amerikës VATRA, kërkon që heroi i Luftës së Kosovës, Ramush Haradinaj, të lirohet nga akuzat e sajuara të Serbisë. Në letrën e Federatës Vatra, ndër të tj

Fleckenstein i nxjerrin edhe një dashnore në Tiranë, ndërsa Berisha i vërsul Erlën e famshme, Arbana Xharrës
  • 2017-02-23

Fleckenstein i nxjerrin edhe një dashnore në Tiranë, ndërsa Berisha i vërsul Erlën e famshme, Arbana Xharrës

Knut Fleckenstein është njeriu më i urryer nga njerëzit pranë PD-së sot. Ndaj tij ka nisur një sulm frontal, pas talljes me Berishës dhe deklaratës së opozita duhet të kthehet në Kuvend. Fillimisht e nxorrën njeri të besuar të Sorosit. Ndërkohë, gazetari Basir Çollaku, i afërt

Përmbys vendin për pushtetin, Berisha sulmon gazetaren
  • 2017-02-22

Përmbys vendin për pushtetin, Berisha sulmon gazetaren

Ish-kryeministri Sali Berisha ka sulmuar gazetaren Albana Xharra për një shkrim kritik që ajo kishte publikuar dhe ku theksonte se në gjithë kritikat që i kam për Edi Ramën, mendoj që Sali Berisha i ka bërë shumë më shumë dëme Shqipërisë.  Ndërkohë që ndodhet përpara zyrës së

Veliaj i jep elesin e Qytetit Kadri Veselit
  • 2017-02-21

Veliaj i jep elesin e Qytetit Kadri Veselit

brbrKryebashkiaku Erion Veliaj priti ne nje takim kryetarin e Kuvendit te Kosoves Kadri Veseli me te cilin diskutoi shtimin e bashkepunimit mes Tiranes dhe Prishtines Veliaj nderoi kryeparlamentarin Veseli me elesin e Qytetit brbr brbrJam shume i lumtur qe je ne Tirane dhe dua te ndjehesh si ne shte

Presidenti Nishani priti sot Kryetarin Kuvendit te Kosoves Kadri Veseli
  • 2017-02-21

Presidenti Nishani priti sot Kryetarin Kuvendit te Kosoves Kadri Veseli

brbrPresidenti i Republikes Bujar Nishani priti sot ne nje takim te vecante Kryetarin e Kuvendit te Republikes se Kosoves Kadri Veseli i cili po zhvillon nje vizite zyrtare ne Republiken e Shqiperisebr Presidenti Nishani pershendeti viziten e zotit Veseli dhe theksoi se marredheniet vellazerore dhe