Rezultate te kerkimit per termin: +Kosta +Konkordias

Total: 7
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:50.482Z

Largimi i Kosta Konkordias

brbrNe Itali ka nisur operacioni me i madh i ndermarre ndonjehere ai i largimit te Kroceres gjigande Kosta Konkordia Inxhinieret kane vendosur disa cisterna qe mbushen vazhdimisht me ajer ne menyre qe te levize mjeti i fundosur lundrues qe ka nje madhesi dy here e gjysme me te madhe se Titaniku Pas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:08.753Z

Zjarr ne simotren e Kosta Konkordias

Një anije italiane me më shume se 1000 persona në bord, e cila po lundronte në Oqeanin Indian ka marrë flakë, por fatmirësisht pa shkaktuar lëndime. Anija ndodhej rreth 200 milje larg brigjeve të Seycheles në momentin që ra zjarri në bord,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:08.754Z

Zjarr në bordin e anijes Kosta Allegra

Ndërkohë që vazhdon frika në anijen italiane të Kostas Allegra, një varkë peshkimi ka mbërritur për t`i dhënë ndihmën e parë, kroçeres që ndodhet në mëshirë të fatit në Oqeanin Indian, bënë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:08.757Z

Vazhdon makthi i Kosta Allegra

Ndërkohë që vazhdon frika në anijen italiane të Kostas Allegra, një varkë peshkimi ka mbërritur për t’i dhënë ndihmën e parë, kroçeres që ndodhet në mëshirë të fatit në Oqeanin Indian, bë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:57.019Z

Operacioni per drejtimin e Costa Concordias

Mes sirenave dhe përqafimeve në orën 4 të mëngjesit është dhënë dhe lajmi zyrtar: rrotullimi i Konkordias ka përfunduar me sukses. Përvec gëzimit për suksesin e manovrimeve ka qenë dhe ai i evitimit të pasojave për ambie

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:46.659Z

Seanca e pare per Costa Concordian

Sot ishte parashikur dhe nisja e seances se pare gjyqesore e nje prej proceseve me te shumepritur ne Itali, ajo e incidentit te rende te Kosta Konkordias. Por per shkak te greves kombetare te avokateve kunder reformave te drejtesise, seanca e pare qe ka vetem nje te pandehur kapitetin Francesko Ske

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:19.504Z

Vazhdojne hetimet per mbytjen e Costa Concordia

Hetuesit janë sërish në bordin e Kosta Konkordias. Rreth 40 persona kanë nisur të zbatojnë vendimin e gjykatës e cila ka urdhëruar mbledhjen e provave të reja në tragetin e mbytur në brigjet e Italisë. Një kërkesë kjo dhe e p

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama