Rezultate te kerkimit per termin: +Kostandin

Meta: total 1000 / total_found 1203 / time 0.000 / keyword[0] kostandin / docs[0] 1203 / hits[0] 2333 /
Kostantin Kristoforidhi lexohet online
  • 2017-06-06

Kostantin Kristoforidhi lexohet online

Në 190-vjetorin e lindjes së gjuhëtarit dhe përkthyesit Kostantin Kristoforidhi, Biblioteka Kombëtare fton publikun të njihet me editimin digjital të veprës Gjahu i malësorëvet, tregimin e parë të prozës artistike shqipe, shkruar nga autori në dy dialektet e shqipes, gegnisht dhe tosk

No Pic available
  • 2017-04-18

Ekonomi në një biznes prodhues në Durrës, model për punësimin

Ministrja e Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisë dhe Sipërmarrjes, znj. Milva Ekonomi, zhvilloi sot një vizitë në Durrës, ku u takua me stafin e një prej bizneseve më të suksesshme në sektorin e prodhimit, Pasticerinë Pelikan. Pronari i kësaj pastiçerie,  Kostandin Tego, një ish em

Vrasja për 13 mijë lekë, arrest me burg vëllezërve Ekonomi
  • 2017-04-15

Vrasja për 13 mijë lekë, arrest me burg vëllezërve Ekonomi

Burg pa afat është masa  e sigurisë që Gjykata e Durrësit ka dhënë për vëllezërit Ekonomi,  të arrestuar për vrasjen e 58 vjeçarit Agim Arapi mbrëmjen e 11 prillit 2017 në lagjen nr 1 të Durrësit. Kostandin dhe Kujtim Ekonomi u arrestuan mbrëmjen e 11 prillit nën akuzën e vrasj

No Pic available
  • 2017-04-12

Durrës, 58-vjeçari u vra për 130 mijë lekë të vjetra

Detaje të reja dalin nga vrasja e Agim Arapit në qytetin e Durrësit mbrëmjen e djeshme. Sipas burimeve të Ora News, 58-vjeçari u vra nga tre personat për një pagesë mujore prej 130 mijë lekësh të vjetra. Mësohet se konflikti mes viktimës dhe tre autorëve nisi për një pagesë mujore,

No Pic available
  • 2017-04-12

Durrës, 58-vjeçari u vra për 13 mijë lekë

Vrasja e 58-vjeçari nga Durrësi ka ndodhur për 13 mijë lekë. Burime të Ora News bëjnë të ditur se konflikti mes tre autorëve që ishin pronarë të një picerie ka nisur në dyqanin ushqimor, në pronësi të viktimës, Agim Arapi. Viktima dhe autorët kishin nënshkruar një kontratë, si

No Pic available
  • 2017-04-12

Vrasja në Durrës, zemra e viktimës u ndal për shkak të grushtave

Agim Arapi, 58 vjeçari i cili humbi jetën  mbrëmjen e djeshme në Durrës nuk është vrarë me thikë por ka humbur jetën për shkak të problemeve që ka pasur me zemrën, pasi nuk ka përballuar dot goditjet me grushta, të kryera nga autorët. Policia e Durrësit zbardhi sot dinamikën

Vrasja në Durrës ndodhi për 130 mijë lekë të vjetra
  • 2017-04-12

Vrasja në Durrës ndodhi për 130 mijë lekë të vjetra

Policia e Durrësit ka zbardhur të tjera detaje në lidhje me motivin e vrasjes së Agim Arapit. Sipas burimeve, 58-vjeçari u vra për një pagesë mujore prej 130 mijë lekësh të vjetra. Paraprakisht dyshohet se  shkak i sherrit mes 58-vjeçarit dhe vëllezërve Ekonomi, u bë konflikti për t