Rezultate te kerkimit per termin: +Kostarika

Meta: total 36 / total_found 36 / time 0.017 / keyword[0] kostarika / docs[0] 36 / hits[0] 36 /
Maduro falënderon Turqinë, Rusinë dhe Kinën; përzë amerikanët
  • 2019-01-25

Maduro falënderon Turqinë, Rusinë dhe Kinën; përzë amerikanët

Nicolas Maduro, presidenti venezuelas i braktisur nga perëndimi, ka falënderuar Turqinë, Rusinë dhe Kinën për mbështetjen e tyre kundrejt shpalljes së kreut të Asamblesë Kombëtare të Venezuelës dhe liderit opozitar Juan Guaido, si president i përkohshëm i vendit. Në një postim në

Rekorde dhe legjionarë, kuriozitete nga 32 skuadrat e Botërorit
  • 2018-06-05

Rekorde dhe legjionarë, kuriozitete nga 32 skuadrat e Botërorit

Gjithsej 32 skuadra, 736 lojtarë pjesëmarrës në Rusi 2018. Mungojnë vetëm pak ditë nga starti i Botërorit dhe trajnerët e të gjitha skuadrave kanë dorëzuar në FIFA listat përfundimtare. Tashmë mund të bëhet edhe një bilanc, duke nxjerrë në pah disa të dhëna mjaft interesante.

No Pic available
  • 2016-05-01

Shtatë sëmundjet e lirisë së shtypit

  Nga Stefan Ulrich Tri lajme të kësaj jave sa i përket lirisë së shtypit: në Turqi dënohen dy gazetarë me nga dy vjet burg, sepse pas sulmit terrorist kundër revistës satirike Charlie Hebdi në Paris në shenjë solidariteti me viktimat kanë ribotuar dy karikatura të Muhamedit.

No Pic available
  • 2015-12-09

Lihet i lirë Gazmend Tahiraj, i vëllai i tij Azemi merr përsipër akuzat

Lihet i lirë shqiptari Gazmend Tahiraj, pronari i restorantit “La lanterna” në Venecia. Vëllai i tij Azemi ka marrë përsipër të gjitha akuzat. Prokuroria italiane ka hequr urdhërin e arrestit me burg ndaj shqiptarit Gazmed Tahiraj, pronarit të Picerisë “La Lanterna ”

Tri vota penalizojnë Kosovën për në UNESCO
  • 2015-11-10

Tri vota penalizojnë Kosovën për në UNESCO

Kosova nuk hyn në UNESCO / Zv/ministri i Kulturës së Kosovës, Rexhep Hoti, thotë se duhet të ishte punuar më shumë me kundërshtarët si Rusia dhe Serbia Pas një beteje të gjatë për të qenë pjesë e UNESCO-s, Kosova nuk ka mundur të bëhet pjesë e kësaj organizate të madhe. Në vot

Pranimi i Kosovës në UNESCO përfshihet në rend të ditës, kundërshton Rusia
  • 2015-10-12

Pranimi i Kosovës në UNESCO përfshihet në rend të ditës, kundërshton Rusia

Këshilli Ekzekutiv i UNESCO-s ka përfshirë sot në rend të ditës propozimin me rekomandim për pranimin e Kosovës anëtare të kësaj organizate, merr vesh Koha.net Në debatin pas miratimit të rendit të ditës, mospajtime rreth vendimit që pranimi i Kosovës në UNESCO të përfshihet në

No Pic available
  • 2015-10-12

UNESCO do diskutojë propozimin për anëtarësimin e Kosovës

Këshilli Ekzekutiv i UNESCO-s përfshiu në rend të ditës propozimin me rekomandim për pranimin e Kosovës si anëtare e kësaj organizate. Vetë ministri i Jashtëm, njëkohësisht zv/kryeministër Hashim Thaçi bëri publik lajmin duke e quajtur një fitore të vogël proceduriale “Në P