Rezultate te kerkimit per termin: +Krahasuar

Meta: total 1000 / total_found 25404 / time 0.011 / keyword[0] krahasuar / docs[0] 25404 / hits[0] 34683 /
PS i rrëmben 1 deputet PD në Shkodër, Doshi merr mandatin e Frrokut
  • 2017-06-26

PS i rrëmben 1 deputet PD në Shkodër, Doshi merr mandatin e Frrokut

Qarku i Shkodrës mbetet supriza e këtyre zgjedhjeve, të paktën nga votat e numëruara deri më tani. Partia Demokratike ka shënuar një rezultat zhgënjyes në bastionin e saj, duke humbur një deputet në këtë qark nga 2013. LSI ka një qëndrueshmëri krahasuar me 2013, ndërsa rritje ka sh

No Pic available
  • 2017-06-26

Zgjedhjet që prodhuan një opozitë të re

Nga Mero Baze Shqipëria përmbylli procesin më të qetë zgjedhor në historinë e saj, me një kulturë të re komunikimi dhe një përmbajtje qytetare të partive të mëdha. Për herë të parë, një lider opozite ka falenderuar votuesit pas përfundimit të procesit zgjedhor dhe ka bërë thi

Rama i shkëput edhe Lezhën PD-së, PS merr një mandat të demokratëve
  • 2017-06-26

Rama i shkëput edhe Lezhën PD-së, PS merr një mandat të demokratëve

PS ka një forcim të pozitave të saj edhe në qarkun e Lezhës. Krahasuar me 2013, socialistët kanë mundur ti rrëmbejnë një mandat demokratëve, të paktën nga votat e numëruara deri më tani. LSI konfirmon një deputet, aq sa mori dhe në 2013. /Oranews.tv/   Të parët për lajmin e

Rama i shkëput edhe Lezhën PD-së, PS e PD me nga 3 mandate, 1 LSI
  • 2017-06-26

Rama i shkëput edhe Lezhën PD-së, PS e PD me nga 3 mandate, 1 LSI

PS ka një forcim të pozitave të saj edhe në qarkun e Lezhës.  Krahasuar me 2013, socialistët kanë mundur ti rrëmbejnë një mandat demokratëve, të paktën nga votat e numëruara deri më tani. Flitet për 3 mandate PS dhe 3 mandate PD.  LSI konfirmon një deputet, aq sa mori dhe

Puna e Bashkisë së Tiranës, për herë të parë pas 27 vjetësh Pazari i Ri voton për PS
  • 2017-06-26

Puna e Bashkisë së Tiranës, për herë të parë pas 27 vjetësh Pazari i Ri voton për PS

Puna e bërë në këto dy vite nga Bashkia e Tiranës duket se është një nga faktorët kryesorë që ka ndikuar në fitoren e thellë të Partisë Socialiste në Tiranë. Dhe shembulli më i mirë për këtë është pikërisht Pazari i Ri, i cili falë ndryshimit total që pësojë pak muaj më

No Pic available
  • 2017-06-26

Fushata shtyn pushimet

Periudha zgjedhore, sipas operatorëve turistikë ka frenuar prenotimet e shqiptarëve për pushime jashtë vendit. Në javën e fundit ka një ulje me 30-40 përqind, sidomos pas vendimit të fundit të qeverisë për ndërprerjen e pushimeve në aparatin shtetëror, thotë Besnik Vathi, Operator T

Kërcënohen emigrantët, SMS intimiduese atyre që vijnë për të votuar
  • 2017-06-24

Kërcënohen emigrantët, SMS intimiduese atyre që vijnë për të votuar

Dhjetëra automjete dhe autobusë kanë hyrë dje në mbrëmje në territorin shqiptar, por edhe sot nga pikat e kalimit kufitar me Greqinë. Fluksi, i pazakontë krahasuar me ditët e tjera, tregon se pjesa më e madhe e të rikthyerve vijnë për të votuar. Ndërkohë, shumë prej emigrantëve q